Zobacz całą galerię


Zeszyt edukacyjny

Oddajemy w Wasze ręce pierwszy zeszyt edukacyjny Krainy Łęgów Odrzańskich. Jeśli nie wiecie, co to jest Kraina Łęgów Odrzańskich, oznacza to, że zeszyt trafił w dobre ręce. I to niezależnie od tego,
czy jesteście jej, być może nieświadomymi, mieszkańcami, czy może przyjechaliście do nas w odwiedziny. Warto lepiej poznać nasz nadodrzański region, by móc z dumą mówić: jestem z Krainy Łęgów Odrzańskich lub byłem (i na pewno znowu będę) w Krainie Łęgów Odrzańskich. I takie właśnie zadanie ma nasz zeszyt – ma pomóc i zachęcić do poznania miejsca, w którym wszyscy mieszkamy, a o którym często tak mało wiemy.
Czas to zmienić!

Stowarzyszenie LGD Kraina Łęgów Odrzańskich przy współpracy z Fundacją Edusilesia przygotowało dla młodszych i starszych dzieci zeszyt edukacyjny przybliżający nadodrzańską krainę. Poprzez zabawę młodzi czytelnicy zapoznają się z fauną i florą łęgów odrzańskich, poznają ciekawostki turystyczne, a także dowiedzą się o regionalnych świętach. W publikacji nie zabrakło legend oraz informacji o ważnych ludziach związanych z Krainą.  „W Krainie Łęgów Odrzańskich” to zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny. Na 70 stronach zarówno młodzi, jak i starsi czytelnicy znajdą coś dla siebie: krzyżówki, rebusy, a nawet puzzle. Dla najmłodszych nie zabrakło kolorowanek, zaś cała rodzina może zasiąść do gry planszowej „Łęgowe wędrowanie” lub zagrać w „Łęgowe memo”. Zeszyt ma charakter interaktywny: część informacji młodzi czytelnicy muszą uzupełnić sami, przez co stają się współtwórcami publikacji. Autorami zeszytu są animatorzy Krainy Łęgów Odrzańskich, całość została uzupełniona w piękne ilustracje autorstwa 14-letniej Marysi. Doskonała zabawa dla dzieci nie tylko w zimowe wieczory.

„W Krainie Łęgów Odrzańskich”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”, Prochowice 2013
Zeszyt został wydany pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
PnWtŚrCzPtSo
   01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica