Zobacz całą galerię


Fundusz KŁO

Fundusz Krainy Łęgów Odrzańskich

Celem działania Funduszu KŁO jest wsparcie  inicjatyw lokalnych realizowanych przez społeczności lokalne, instytucje, organizacje nieformalne czy organizacje pozarządowe.

Fundusz wspiera małe oddolne inicjatywy podejmowane w ramach trzech konkursów Partnerstwa ogłaszanych co roku, m.in. w zakresie:

- infrastruktury i bazy turystycznej,

- rozwoju agroturystyki i produktów lokalnych, aktywizacji zawodowej,

- działań służących ochronie zasobów przyrodniczych
i kulturowych,

- działań aktywizujących obszary wiejskie.


logo_DL Program Działaj Lokalnie - powstał w 2004 r. z inicjatywy Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja” oraz gmin Partnerstwa. W 2008 roku nastąpiło przekazanie Funduszu Stowarzyszeniu LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich”, które od momentu przekazania jest Lokalną Organizacją Grantową. Fundusz jest tworzony z dobrowolnych składek gmin oraz w ramach programu Działaj Lokalnie z dotacji Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Polsko-Amerykańska Fundacji Wolności
Łącza pula przeznaczona na granty w 2012 roku: 58 400 zł, co roku około 20 dotacji

Logo_MADS Konkurs Mała architektura duża sprawa - program wspiera najciekawsze projekty budowy, remontów i adaptacji obiektów służących mieszkańcom Krainy Łęgów Odrzańskich oraz turystom odwiedzającym ten obszar. Może to być plac zabaw, grill lub dowolnie zaaranżowane miejsce publiczne. W jego zbudowaniu lub modernizacji pomogą ceramiczne materiały budowlane, produkowane w zakładach firmy Röben w Środzie Śląskiej. 
Łącza pula przeznaczona na granty w 2012 roku: wsparcie rzeczowe w wysokości 15 000 zł, 3 dotacje


Sroda_Slaska"Aktywni na Ziemi Średzkiej" logo_klo_poziom - konkurs jest adresowany do organizacji pozarządowych, lokalnych instytucji i grup nieformalnych podejmujących wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej. W ramach konkursu na wsparcie mogą liczyć projekty inicjujące współpracę mieszkańców dla wspólnej sprawy. Wsparcie rzeczowe polega na zakupie i przekazaniu środków rzeczowych, w postaci materiałów budowlanych, narzędzi, innych przedmiotów rzeczowych oraz usług, niezbędnych do realizacji poszczególnych projektów.
Łącza pula przeznaczona na granty w 2012 roku: wsparcie rzeczowe w wysokości 12 000 zł

PnWtŚrCzPtSo
      01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica