Zobacz całą galerię


Prezentacje, interpretacje

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami udostępnionym przez Ministerstwo Rolnictwa po Konferencji dla Lokalnych Grup Działania w Koszęcienie 30 września 2015. Prezentacje dotyczą działań w ramach podejścia Leader i wdrażania LSR.

Dostępne środki i zaliczki LEADER 2014-2020 

 Projekty grantowe w działaniu: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER

Budowanie kapitału społecznego cegiełkami projektów grantowych 

Inkubator Kuchenny

Wspieranie przedsiębiorczości w działaniu: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER 

Broszura informacyjna dla beneficjentów pomocy PROW 2014-2020 - poradnik, jak unikać najczęściej popełnianych błędów opracowała także ARiMR ARiMR - zobacz broszurę (uwaga, stan na wrzesień 2015).

Elektroniczne wersje ulotek opracowanych przez LGD Kraina Łęgów Odrzańskich 

Prezentacje ze szkoleń organizowanych przez nasze LGD


Zamieszczamy prezentację ze szkolenia dot. środków na przedsiębiorczość (podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej), które odbyło się w Ścinawie 21 grudnia br. Mamy nadzieję, ze będzie przydatna dla wszystkich osób, które są zainteresowane pozyskaniem dotacji na założenie lub rozwój firmy.  

W związku z koniecznością uzyskania ostatecznej decyzji środowiskowej  (jeśli wymagana) w przypadku rozwijających działalność już na etapie wniosku o pomoc, a w przypadku podejmujących na etapie wniosku o płatność załączamy także rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, które ułatwi analizę, czy dany projekt kwalifikuje się do uzyskania w/w/ decyzji administracyjnej.  

Przypominamy także, że w związku z zaktualizowaną instrukcją wypełniania wniosku o pomoc w przypadku rozwijania działalności na etapie wniosku o pomoc wymagane jest także pozwolenie na budowę (jeśli dotyczy).  

  • prezentacja_scinawa_szkolenie.pdf
    Prezentacja dot. środków na podejmowanie i rozwijania działalności gospodarczej w ramach Leadera - szkolenie Ścinawa 21.12.2016

Udostępniamy prezentację ze spotkań informacyjno-szkoleniowych w Miękini i Rudnej dot. naboru wniosków na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej. W prezentacji znajdą Państwo najważniejsze kwestie związane z przygotowaniem biznesplanu i właściwym planowaniem operacji, a także linki do przykładowych biznesplanów, innych prezentacji oraz stron przydatnych dla osób, które planują założenie firmy. 

· prezentacja_miekinia_rudna_szkolenie.pdf

Prezentacja ze szkoleń w Miękini i Rudnej z zakresu rozwoju przedsiębiorczości - wniosek i biznesplan


Szkolenia online i prezentacje dotyczące różnych aspektów prowadzenia firmy, w tym między innymi, jak opracować biznesplan czy jak założyć firmę - strona Polskiej Agencji Rozwijania Przedsiębiorczości.

Wzór biznesplanu - edytowalny wzór biznesplanu udostępniony przez Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości: www.paip.pl  na potrzeby jednego z projektów dotyczących wspierania przedsiębiorczości - uwaga - jest to tylko narzędzie pomocnicze, mające ułatwić obliczenia związane z planowanymi przychodami i kosztami. 

Wyjaśnienia i interpretacje z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w dniu 02.12.2016 r. opublikowała najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące różnych działań wdrażanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w tym w zakresie poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, czyli obszarem wdrażanym przez lokalne grupy działania, popularnie nazywanym "Leaderem".

Agencja będzie cyklicznie , co drugi piątek,  aktualizować zestawienia, zachęcamy zatem wszystkich zainteresowanych do regularnego zaglądania na stronę.

Link do strony z odpowiedziami ARiMR (poddziałanie 19.2.)

Prezentacje ze szkoleń LGD dot. naborów w 2018r.

PnWtŚrCzPtSo
  01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica