Zobacz całą galerię


Turniej dla szkół I edycja

banerek_konkurs

 I Międzyszkolny Turniej Krainy Łęgów Odrzańskich

Rozpoczynamy nowy projekt służący szeroko rozumianej edukacji regionalnej i promocji obszaru Krainy Łęgów Odrzańskich. Między grudniem 2014 a marcem 2015 odbędzie się I Międzyszkolny Turniej Krainy Łęgów Odrzańskich skierowany do klas szóstych szkół podstawowych.

Na nasze zaproszenie do turnieju odpowiedziało 9 szkół, a już w czwartek odbył się warsztat dla nauczycieli- opiekunów zgłoszonych klas.

Mamy nadzieję, że turniej przyczyni się do integracji, zwiększenia poczucia tożsamości lokalnej i lepszej współpracy między partnerami z różnych sektorów w obszarze edukacji regionalnej oraz że stanowić będzie udane, atrakcyjne dla uczniów połączenie zabawy z edukacją.

Celem naszej inicjatywy, oprócz upowszechnienia wiedzy o regionie wśród najmłodszych, jest także promocja nowoczesnych form edukacji, np. questów, geocachingu, rozrywek umysłowych – łamigłówki słowne, krzyżówki itp. jako narzędzi rozwijających zarówno wiedzę regionalną, jak i ogólne kompetencje uczniów. I temu między innymi poświęcony był warsztat dla nauczycieli. Przedstawiliśmy na nim ideę i zasady turnieju, wspólnie dopracowaliśmy ostateczny kształt regulaminu, a także opowiedzieliśmy o niekonwencjonalnych metodach wspierających edukację, czyli szaradziarstwie, questach i geocachingu). Udział nauczyciela w warsztacie był też pierwszym zadaniem w turnieju i zapewnił klasie zdobycie pierwszych punktów w rywalizacji.

Kolejne zadania będą mniej więcej co dwa tygodnie W okresie od grudnia 2014 r. do marca 2015 r. przekazywane do każdej uczestniczącej w turnieju szkoły (na ręce opiekuna klasy). Będą to m.in. konkurs plastyczny, literacki, fotograficzny, geograficzny. Za każde wykonane zadanie uczestnicy otrzymają punkty, które po zsumowaniu zadecydują o ostatecznej klasyfikacji. Finałem prowadzonej rywalizacji będzie Międzyszkolny Turniej Szaradziarski, który odbędzie się pod koniec marca 2015 roku. Zadania, a także najciekawsze prace oraz bieżącą punktację będziemy publikować na naszej stronie.

Dla wszystkich szkół biorących udział w turnieju przewidujemy okolicznościowe dyplomy i pamiątkowe upominki, natomiast dla laureatów trzech czołowych miejsc – cenne nagrody rzeczowe.

Najbliższe wydarzenia

  • 08/09 - Odrzański Zlot Młodzieżówek
PnWtŚrCzPtSo
  01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica