Zobacz całą galerię


Turniej dla szkół _ II edycja

baner_turniej2

II Międzyszkolny Turniej Krainy Łęgów Odrzańskich

Rozpoczynamy drugą edycję Międzyszkolnego Turnieju KŁO,  czyli projektu służącego szeroko rozumianej edukacji regionalnej i promocji obszaru Krainy Łęgów Odrzańskich. 

Na nasze zaproszenie do turnieju w tym roku odpowiedziało 8 szkół, przy czym z jednej szkoły mamy dwie drużyny. W stosunku do pierwszej edycji zmieniliśmy nieznacznie zasady, tj. w rywalizacji biorą udział 5-osobowe drużyny składające się z uczniów klas IV-VI, a nie klasy szóste, jak to było poprzednio. 

Mamy nadzieję, że turniej przyczyni się do integracji, zwiększenia poczucia tożsamości lokalnej i lepszej współpracy między partnerami z różnych sektorów w obszarze edukacji regionalnej oraz że stanowić będzie udane, atrakcyjne dla uczniów połączenie zabawy z edukacją.

W tej edycji rywalizacja będzie trwać od stycznia do czerwca, a zadania będą przekazywane drużynom mniej więcej w odstępach dwu-trzytygodniowych. Za każde wykonane zadanie uczestnicy otrzymają punkty, które po zsumowaniu zadecydują o ostatecznej klasyfikacji. Finałem prowadzonej rywalizacji będzie Międzyszkolny Turniej Szaradziarski. Zadania, a także najciekawsze prace oraz bieżącą punktację będziemy publikować na naszej stronie.

Dla wszystkich szkół biorących udział w turnieju przewidujemy okolicznościowe dyplomy i pamiątkowe upominki, natomiast dla laureatów trzech czołowych miejsc – nagrody rzeczowe. Laureat "zgarnie" oczywiście przechodnią statuetkę Siwosza, który na razie zawędrował do Ścinawy. Czy zostanie tam na następny rok, okaże się za kilka miesięcy :-)

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica