Zobacz całą galerię


Aktualności

17 czerwca 2016

Siwosz zostaje w Ścinawie

I stało się! Dzięki Paczce Siwosza ze ścinawskiej podstawówki Siwosz, czyli statuetka przechodnia naszego turnieju, pozostał na kolejny rok w Ścinawie :-) Drużyna ze Ścinawy po raz drugi zdobyła pierwsze miejsce w naszym turnieju, wyprzedzając Dolnobrzeskich Ekofanów i Winogronowych Poszukiwaczy z Wińska.

Zwycięstwo w całym turnieju Paczka Siwosza zawdzięcza zwycięstwu w ostatniej rozgrywce, czyli turnieju szaradziarskim. Wszystkim uczestnikom: oprócz wyżej wspomnianych: Stokrotkom z Prochowic, Odrzańskim Dębom z Dąbia, IRZĄDZIMY z Irządz, FC. Myśleć się chce z Rakoszyc i Łęgoholikm ze Ścinawy - serdecznie gratulujemy i dziękujemy. BYLIŚCIE WSZYSCY WSPANIALI!

Dziękujemy także gminom za ufundowanie nagród dla uczestników, Nadleśnictwu Wołów za podarowanie sadzonek drzew dla szkół, Maciejowemu Sadowi za soki i jabłka, Komitetowi Rodzicielskiemu, Dyrekcji oraz Pracownikom Szkoły Podst. nr 3 w Ścinawie za pomoc w organizacji, a także panu Burmistrzowi Ścinawy Krystianowi Kosztyle za przybycie na uroczystość. Było nam bardzo miło! Do zobaczenia w przyszłym roku! :-)

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie obejrzycie foto-relację z finału! 


08 czerwca 2016

Teledyski, teledyski 

Nasze drużyny mają za sobą niełatwe zadania - musieli nagrać teledyski w formie lipdub o swojej szkole lub miejscowości. Choć tym razem postanowiliśmy nie przyznać I miejsca :-(, to jednak mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili przy realizacji tego zadania.  Większość zapomniała o "lipdubbingu", najbliżej byli Winogronowi Poszukiwacze, i choć, jak podkreślaliśmy idealne podkładanie głosu nie było najważniejsze, to jednak powinno zaistnieć ;-) Ale wiemy, że to niełatwa sprawa. 

Natomiast z wszystkich przesłanych teledysków najbardziej spodobał nam się filmik Dolnobrzeskich Ekofanów - tym samym, zajmując II miejsce otrzymują 16 punktów. Teledysk jest radosny, pokazuje różne strony szkoły, ma fajne niespodzianki i zaangażował wiele osób. Brawo.

Teledusk można zobaczyć pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=1yLPSG5g0m4 

Brawo także dla Winogronowych Poszukiwaczy, IRZĄDZIMY oraz Paczki Siwosza  - zajmujecie razem III miejsce i otrzymujecie po 14 punktów. Wy także udanie zaprezentowaliście swoje szkoły i miejscowości, doceniamy, że teledyski miały swoje scenariusze i liczymy na naukę układów choreograficznych podczas turnieju szaradziarskiego :-D

IV miejsce i po 12 punktów dla prochowickich Stokrotek i rakoszyckiego FC.Myśleć się chce.

Łęgoholicy tym razem 10 punktów i niestety bez punktów dla Odrzańskich Dębów, którym nie udało się wykonać zadania. Tak czasami też się zdarza. Na pewno nadgonicie przy dwóch ostatnich zadaniach :-)


28 kwietnia 2016 

Runda Łamigłówkowa

pierwsze zmagania łamigłówkowe za nami. Świetnie poradziliście sobie zarówno z rozwiązywaniem zadań, jak i z układaniem rebusów. W części zadaniowej niektórym drużynom przydarzyły się drobne omyłki. Trochę kłopotów sprawił rebus z kanią rdzawą, z kolei w krzyżówce grzybowej dwie drużyny wpisały słowo OPIEŃKA zamiast prawidłowego OPIEŃKI (liczba mnoga). Jedna z ekip zapomniała wpisać do krzyżówki o drzewach słowo LAS – cóż, zdarza się. Bezbłędnie wszystkie zadania rozwiązały trzy drużyny: Dolnobrzescy Ekofani, Odrzańskie Dęby i Winogronowi Poszukiwacze.

 Ułożone przez Was rebusy prezentują się wspaniale i mieliśmy niemały kłopot z ich oceną. Przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na pomysłowość przedstawianych członów i staranność ilustracji. Z ładniejszych elementów na pewno należy wymienić: sztorm (element hasła „klasztor”), spadochron (zmieniany w spacer), piosenkę (wiosenna), wyciek (wycieczka). Podobały nam się także rebusy tematyczne, gdzie wszystkie człony były np. zwierzętami.

Biorąc pod uwagę obie powyższe kategorie oraz bezbłędność rozwiązań, a także estetykę i oryginalność rebusów, wyniki tej rundy przedstawiają się następująco:

I miejsce – Dolnobrzescy Ekofani i Winogronowi Poszukiwacze – po 20 pkt

II miejsce – Odrzańskie Dęby, Łęgoholicy i FC Myśleć Się Chce – po 16 pkt

III miejsce – Paczka Siwosza, Irządzimy, Stokrotki – po 14 punktów


20 kwietnia 2016

Znaczki pocztowe

Tym razem zadanie polegało na zaprojektowaniu regionalnego znaczka pocztowego. Znów piękne prace, znów decyzja niełatwa, więc po raz kolejny równorzędne miejsca :-) Wielu z Was wykorzystało pomysł filatelistycznej serii - brawo! Większość pamiętała także o zachowaniu elementów znaczka, czyli oznaczeniu kraju, nominale, oznaczeniu miejsca czy prezentowanego gatunku. I tak:

  • I miejsce dla  Odrzańskich Dębów - zachowane wszelkie cechy znaczka, estetyka i przejrzystość mimo bogactwa motywów i Paczki Siwosza - udany kolaż ścinawskich atrakcji :-)
  • II miejsce - Dolnobrzescy Ekofani , Stokrotki i Winogronowi Poszukiwacze - walory artystyczne na równie wysokim poziomie. Tu dodatkowe wyróżnienie dla Winogronowych Poszukiwaczy - doceniamy przygotowanie znaczków w naturalnej (dla znaczków) wielkości! 
  • III miejsce - IRZĄDZIMY - staranne wykonanie i czytelność.
  • IV miejsce - Łęgoholicy oraz FC Myśleć się chce. 

P1190183
04 kwietnia 2016

Bajki znad Odry 

Tajemniczy zamek, biała dama, dolnobrzeska zagadka kryminalna z Pałacu von Hoym - o czym można nagrać bajkę z nad Odry - uczestnicy naszego międzyszkolnego turnieju udowodnili, że wyobraźnia w połączeniu z lokalnymi motywami nie zna granic :-)   

Osiem drużyn i osiem wspaniałych słuchowisk, które do nas dotarły. A to wszystko w wykonaniu uczniów szkół podstawowych. Mieliśmy nie lada problem z werdyktem. Wszystkie prace zaskoczyły nas pozytywnie, wszyscy w bardzo fajny i twórczy sposób nawiązali lub wykorzystali lokalne motywy w swoich słuchowiskach.  Decyzja więc nie była łatwa, ale trzeba ją było podjąć, natomiast postanowiliśmy, że wszyscy staną na podium ;-)

I tak za wspaniałe walory artystyczne, pomysłowość, zaangażowanie i oryginalność I miejsce zdobywają drużyny: I Rządzimy - słuchowisko pt. "Biała dama znad Odry"  i Dolnobrzescy Ekofani za opowieść, która odpowie na pytanie "Dlaczego w Pałacu von Hoym straszy..."  

Tu za nimi, na II miejscu stanęli: Paczka Siwosza, która wzięła się za "Braci z z Zaborowa", Winogronowi Poszukiwacze z "Legendą wprost niemożliwą do uwierzenia" i prochowiski Stokrotki za "Tajemniczy zamek".
III miejsce dla FC Myśleć się chce za "Legendę o Skarbie Średzki,", Łęgoholików za "Uciekaj dziewczynko uciekaj" i Odrzańskich Dębów za "Legendę o Kawicach".

Doceniamy scenariusze, inscenizacje, zmiany głosów ;-) i ogrom włożonej pracy i bardzo  wszystkim uczestnikom za to dziękujemy!

Tu: https://drive.google.com/folderview?id=0B8RdyQXGHku8Z2k2UzN5WTFndk0&usp=sharing znajdziecie wszystkie nagrania. Zachęcamy do wysłuchania, bo warto! 

15 marca 2016 

Nasze gminy... 

 fajne są. Przekonali się o tym zapewne uczestnicy naszego turnieju. Drugie zadanie polegało na opracowaniu folderu gminy sąsiadującej z gminą, z której pochodzi dana drużyna. Otrzymaliśmy 6 folderów "tradycyjnych" i dwa "elektroniczne". Wybór jak zawsze był niełatwy, ale decyzję trzeba było podjąć. I tak: 

I miejsce za zaangażowanie i odwiedzenie opisywanej gminy, a także estetykę wykonania zdobywa drużyna "I Rządzimy".

II miejsce równorzędnie dla:

  • Paczki Siwosza za kreatywne podejście do wyzwania (folder w postaci gry planszowej!);
  • Odrzańskich Dębów za czasochłonny rękopis ze zdjęciami z "prywatnego archiwum" oraz własnymi rysunkami;
  • Dolnobrzeskich Ekofanów za estetykę, atrakcyjność i przejrzystą funkcjonalność folderu przygotowanego w formie elektronicznej.   

folderynawww

Pozostałe drużyny  "lądują" razem na trzecim miejscu, zyskując po 14 punktów. Tym samym na prowadzeniu, łeb w łeb, Paczka Siwosza i I Rządzimy :-) Gratulujemy. 


23 luty 2016

Pierwsze koty za płoty.

W końcu są. Wyniki I zadania w ramach II edycji Międzyszkolnego Turnieju KŁO. Grypa krzyżowała plany zarówno po stronie uczestników, jak i organizatorów, ale wreszcie daiśmy jej radę i idziemy do przodu. I to w jakim towarzystwie!

"Paczka Siwosza", "Dolnobrzescy Ekofani", "Odrzańskie Dęby", "Stokrotki", "I Rządzimy", "Winogronowi Poszukiwacze", "Łęgoholicy", a nawet "F.C. Myśleć się chce" - to nietuzunkowe nazwy zapewne nietuzinkowych dzieciaków, biorących udział w naszej zabawie :-) Pierwsze zadanie polegało na przedstawieniu się i oto między innymi efekty. Resztę zobaczycie, zaglądając do zakładki drużyny - poznajcie naszych bohaterów i co mówią o sobie, a nawet, jak wyglądają. 

W tym zadaniu pierwsze miejsce zdobyła Paczka Siwosza - wesołe zdjęcie, równie zgrabna rymowanka i co ważne - zmieścili się w regulaminowych 500 znakach. "I Rządzimy" też nieźle sobie poradziły i pewnie zdobyłyby równorzędne I miejsce, ale znaków za dużo... Ale że podobały nam się wszystkie przesłane wizytówki (a przede wszystkim nazwy), postanowiliśmy wszystkim pozostałym drużynom przyznać II miejsce :-)

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica