Zobacz całą galerię


Aktualności

17 czerwca 2016

Siwosz zostaje w Ścinawie

I stało się! Dzięki Paczce Siwosza ze ścinawskiej podstawówki Siwosz, czyli statuetka przechodnia naszego turnieju, pozostał na kolejny rok w Ścinawie :-) Drużyna ze Ścinawy po raz drugi zdobyła pierwsze miejsce w naszym turnieju, wyprzedzając Dolnobrzeskich Ekofanów i Winogronowych Poszukiwaczy z Wińska.

Zwycięstwo w całym turnieju Paczka Siwosza zawdzięcza zwycięstwu w ostatniej rozgrywce, czyli turnieju szaradziarskim. Wszystkim uczestnikom: oprócz wyżej wspomnianych: Stokrotkom z Prochowic, Odrzańskim Dębom z Dąbia, IRZĄDZIMY z Irządz, FC. Myśleć się chce z Rakoszyc i Łęgoholikm ze Ścinawy - serdecznie gratulujemy i dziękujemy. BYLIŚCIE WSZYSCY WSPANIALI!

Dziękujemy także gminom za ufundowanie nagród dla uczestników, Nadleśnictwu Wołów za podarowanie sadzonek drzew dla szkół, Maciejowemu Sadowi za soki i jabłka, Komitetowi Rodzicielskiemu, Dyrekcji oraz Pracownikom Szkoły Podst. nr 3 w Ścinawie za pomoc w organizacji, a także panu Burmistrzowi Ścinawy Krystianowi Kosztyle za przybycie na uroczystość. Było nam bardzo miło! Do zobaczenia w przyszłym roku! :-)

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie obejrzycie foto-relację z finału! 


08 czerwca 2016

Teledyski, teledyski 

Nasze drużyny mają za sobą niełatwe zadania - musieli nagrać teledyski w formie lipdub o swojej szkole lub miejscowości. Choć tym razem postanowiliśmy nie przyznać I miejsca :-(, to jednak mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili przy realizacji tego zadania.  Większość zapomniała o "lipdubbingu", najbliżej byli Winogronowi Poszukiwacze, i choć, jak podkreślaliśmy idealne podkładanie głosu nie było najważniejsze, to jednak powinno zaistnieć ;-) Ale wiemy, że to niełatwa sprawa. 

Natomiast z wszystkich przesłanych teledysków najbardziej spodobał nam się filmik Dolnobrzeskich Ekofanów - tym samym, zajmując II miejsce otrzymują 16 punktów. Teledysk jest radosny, pokazuje różne strony szkoły, ma fajne niespodzianki i zaangażował wiele osób. Brawo.

Teledusk można zobaczyć pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=1yLPSG5g0m4 

Brawo także dla Winogronowych Poszukiwaczy, IRZĄDZIMY oraz Paczki Siwosza  - zajmujecie razem III miejsce i otrzymujecie po 14 punktów. Wy także udanie zaprezentowaliście swoje szkoły i miejscowości, doceniamy, że teledyski miały swoje scenariusze i liczymy na naukę układów choreograficznych podczas turnieju szaradziarskiego :-D

IV miejsce i po 12 punktów dla prochowickich Stokrotek i rakoszyckiego FC.Myśleć się chce.

Łęgoholicy tym razem 10 punktów i niestety bez punktów dla Odrzańskich Dębów, którym nie udało się wykonać zadania. Tak czasami też się zdarza. Na pewno nadgonicie przy dwóch ostatnich zadaniach :-)


28 kwietnia 2016 

Runda Łamigłówkowa

pierwsze zmagania łamigłówkowe za nami. Świetnie poradziliście sobie zarówno z rozwiązywaniem zadań, jak i z układaniem rebusów. W części zadaniowej niektórym drużynom przydarzyły się drobne omyłki. Trochę kłopotów sprawił rebus z kanią rdzawą, z kolei w krzyżówce grzybowej dwie drużyny wpisały słowo OPIEŃKA zamiast prawidłowego OPIEŃKI (liczba mnoga). Jedna z ekip zapomniała wpisać do krzyżówki o drzewach słowo LAS – cóż, zdarza się. Bezbłędnie wszystkie zadania rozwiązały trzy drużyny: Dolnobrzescy Ekofani, Odrzańskie Dęby i Winogronowi Poszukiwacze.

 Ułożone przez Was rebusy prezentują się wspaniale i mieliśmy niemały kłopot z ich oceną. Przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na pomysłowość przedstawianych członów i staranność ilustracji. Z ładniejszych elementów na pewno należy wymienić: sztorm (element hasła „klasztor”), spadochron (zmieniany w spacer), piosenkę (wiosenna), wyciek (wycieczka). Podobały nam się także rebusy tematyczne, gdzie wszystkie człony były np. zwierzętami.

Biorąc pod uwagę obie powyższe kategorie oraz bezbłędność rozwiązań, a także estetykę i oryginalność rebusów, wyniki tej rundy przedstawiają się następująco:

I miejsce – Dolnobrzescy Ekofani i Winogronowi Poszukiwacze – po 20 pkt

II miejsce – Odrzańskie Dęby, Łęgoholicy i FC Myśleć Się Chce – po 16 pkt

III miejsce – Paczka Siwosza, Irządzimy, Stokrotki – po 14 punktów


20 kwietnia 2016

Znaczki pocztowe

Tym razem zadanie polegało na zaprojektowaniu regionalnego znaczka pocztowego. Znów piękne prace, znów decyzja niełatwa, więc po raz kolejny równorzędne miejsca :-) Wielu z Was wykorzystało pomysł filatelistycznej serii - brawo! Większość pamiętała także o zachowaniu elementów znaczka, czyli oznaczeniu kraju, nominale, oznaczeniu miejsca czy prezentowanego gatunku. I tak:

  • I miejsce dla  Odrzańskich Dębów - zachowane wszelkie cechy znaczka, estetyka i przejrzystość mimo bogactwa motywów i Paczki Siwosza - udany kolaż ścinawskich atrakcji :-)
  • II miejsce - Dolnobrzescy Ekofani , Stokrotki i Winogronowi Poszukiwacze - walory artystyczne na równie wysokim poziomie. Tu dodatkowe wyróżnienie dla Winogronowych Poszukiwaczy - doceniamy przygotowanie znaczków w naturalnej (dla znaczków) wielkości! 
  • III miejsce - IRZĄDZIMY - staranne wykonanie i czytelność.
  • IV miejsce - Łęgoholicy oraz FC Myśleć się chce. 

P1190183
04 kwietnia 2016

Bajki znad Odry 

Tajemniczy zamek, biała dama, dolnobrzeska zagadka kryminalna z Pałacu von Hoym - o czym można nagrać bajkę z nad Odry - uczestnicy naszego międzyszkolnego turnieju udowodnili, że wyobraźnia w połączeniu z lokalnymi motywami nie zna granic :-)   

Osiem drużyn i osiem wspaniałych słuchowisk, które do nas dotarły. A to wszystko w wykonaniu uczniów szkół podstawowych. Mieliśmy nie lada problem z werdyktem. Wszystkie prace zaskoczyły nas pozytywnie, wszyscy w bardzo fajny i twórczy sposób nawiązali lub wykorzystali lokalne motywy w swoich słuchowiskach.  Decyzja więc nie była łatwa, ale trzeba ją było podjąć, natomiast postanowiliśmy, że wszyscy staną na podium ;-)

I tak za wspaniałe walory artystyczne, pomysłowość, zaangażowanie i oryginalność I miejsce zdobywają drużyny: I Rządzimy - słuchowisko pt. "Biała dama znad Odry"  i Dolnobrzescy Ekofani za opowieść, która odpowie na pytanie "Dlaczego w Pałacu von Hoym straszy..."  

Tu za nimi, na II miejscu stanęli: Paczka Siwosza, która wzięła się za "Braci z z Zaborowa", Winogronowi Poszukiwacze z "Legendą wprost niemożliwą do uwierzenia" i prochowiski Stokrotki za "Tajemniczy zamek".
III miejsce dla FC Myśleć się chce za "Legendę o Skarbie Średzki,", Łęgoholików za "Uciekaj dziewczynko uciekaj" i Odrzańskich Dębów za "Legendę o Kawicach".

Doceniamy scenariusze, inscenizacje, zmiany głosów ;-) i ogrom włożonej pracy i bardzo  wszystkim uczestnikom za to dziękujemy!

Tu: https://drive.google.com/folderview?id=0B8RdyQXGHku8Z2k2UzN5WTFndk0&usp=sharing znajdziecie wszystkie nagrania. Zachęcamy do wysłuchania, bo warto! 

15 marca 2016 

Nasze gminy... 

 fajne są. Przekonali się o tym zapewne uczestnicy naszego turnieju. Drugie zadanie polegało na opracowaniu folderu gminy sąsiadującej z gminą, z której pochodzi dana drużyna. Otrzymaliśmy 6 folderów "tradycyjnych" i dwa "elektroniczne". Wybór jak zawsze był niełatwy, ale decyzję trzeba było podjąć. I tak: 

I miejsce za zaangażowanie i odwiedzenie opisywanej gminy, a także estetykę wykonania zdobywa drużyna "I Rządzimy".

II miejsce równorzędnie dla:

  • Paczki Siwosza za kreatywne podejście do wyzwania (folder w postaci gry planszowej!);
  • Odrzańskich Dębów za czasochłonny rękopis ze zdjęciami z "prywatnego archiwum" oraz własnymi rysunkami;
  • Dolnobrzeskich Ekofanów za estetykę, atrakcyjność i przejrzystą funkcjonalność folderu przygotowanego w formie elektronicznej.   

folderynawww

Pozostałe drużyny  "lądują" razem na trzecim miejscu, zyskując po 14 punktów. Tym samym na prowadzeniu, łeb w łeb, Paczka Siwosza i I Rządzimy :-) Gratulujemy. 


23 luty 2016

Pierwsze koty za płoty.

W końcu są. Wyniki I zadania w ramach II edycji Międzyszkolnego Turnieju KŁO. Grypa krzyżowała plany zarówno po stronie uczestników, jak i organizatorów, ale wreszcie daiśmy jej radę i idziemy do przodu. I to w jakim towarzystwie!

"Paczka Siwosza", "Dolnobrzescy Ekofani", "Odrzańskie Dęby", "Stokrotki", "I Rządzimy", "Winogronowi Poszukiwacze", "Łęgoholicy", a nawet "F.C. Myśleć się chce" - to nietuzunkowe nazwy zapewne nietuzinkowych dzieciaków, biorących udział w naszej zabawie :-) Pierwsze zadanie polegało na przedstawieniu się i oto między innymi efekty. Resztę zobaczycie, zaglądając do zakładki drużyny - poznajcie naszych bohaterów i co mówią o sobie, a nawet, jak wyglądają. 

W tym zadaniu pierwsze miejsce zdobyła Paczka Siwosza - wesołe zdjęcie, równie zgrabna rymowanka i co ważne - zmieścili się w regulaminowych 500 znakach. "I Rządzimy" też nieźle sobie poradziły i pewnie zdobyłyby równorzędne I miejsce, ale znaków za dużo... Ale że podobały nam się wszystkie przesłane wizytówki (a przede wszystkim nazwy), postanowiliśmy wszystkim pozostałym drużynom przyznać II miejsce :-)

PnWtŚrCzPtSo
   01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica