Zobacz całą galerię


Festiwal Rękodzieła Krainy Łęgów Odrzańskich

16 maja 2018 - Rafał Plezia

Celem festiwalu jest pokazanie, że nasi zwykli sąsiedzi są tak naprawdę niezwykłymi rzemieślnikami, twórcami i artystami.

W trakcie festiwalu poprowadzone zostaną 3 bloki warsztatowe:

-Blok warsztatów kulinarnych – prezentujących potrawy i produkty KŁO. Nigdzie tak dobrze nie prowadzi się rozmów jak w kuchni. To hasło przyświeca nam przy tworzeniu strefy kulinarnej. Przygotowane zostaną stoiska z grillem, przy którym uczestnicy wspólnie będą gotować potrawy pod okiem instruktora. W czasie warsztatów (1 pokaz/warsztat) zwracać będziemy uwagę na wykorzystanie lokalnych sezonowych produktów.

W ramach tego bloku odbędzie się konkurs grillowania. Najlepsze potrawy z grilla zostaną nagrodzone zakupionymi nagrodami.

-Blok warsztatów manualno – artystycznych, 6 praktycznych warsztatów np. malowania na szkle, decoupage, …. itp., w czasie których uczestnicy wspólnie tworzyć będą swoje własne naturalne rękodzieła, a przez wspólną naukę i pracę będą się integrować.

h.

Dodatkowo będzie przewidziana wioska słowiańska z udziałem Dziadoszan i Pobratymców. W ramach wioski słowiańskiej będą następujące warsztaty i pokazy:

- strzelanie z łuku średniowiecznego,

- nauka tańca średniowiecznego

- pokaz i warsztat rzemiosła średniowiecznego,

- zabawy plebejskie

- pokaz robienia kolczugi

- gra edukacyjna walka o grody Dziadoszan HIT NASTOLATKÓW.

- gra plenerowa KUBBE

-Blok atrakcji dla dzieci. Dużą uwagę poświęcono dzieciom poprzez organizację zajęć edukacyjno – kulturalnych dla najmłodszych organizowanych w ramach wydarzenia. Doświadczeni animatorzy (co najmniej 2 osoby) zaznajomią uczestników ze światem kultury poprzez zajęcia kreatywne. Dodatkowo dzieci będą objęte opieką podczas czasu wolnego od przeznaczonych dla nich warsztatów.

Atrakcje dla dzieci będą w bloku warsztatów manualno- artystycznych.

Dodatkowe atrakcje:

- Turniej Gmin KŁO i gra terenowa w Chobieni – jest to powrót do dawnej tradycji turnieju gmin organizowanego w trakcie Święta Łęgów Odrzańskich. Turniej będzie polegał na udziale 4 osobowych drużyn z gmin członkowskich LGD Kraina Łęgów Odrzańskich w grze terenowej i innych konkurencjach festiwalowych. Zwycięzca otrzyma unikalny puchar wytworzony przez rękodzielnika.

Zgłoszenia do turnieju przyjmują pracownicy biura LGD.

Głównym polem turniejowym będzie udział w grze terenowej na terenie Chobieni przygotowanej przez doświadczoną osobę.

Gra będzie tak przygotowana, aby udział w niej był dostępny jednocześnie dla drużyn turniejowej oraz dla rodzin i gości festiwalu. Gra będzie dostępna jako atrakcja turystyczna Chobieni również po zakończeniu festiwalu. Wydruki do gry będą w CHOK lob na stronach lgdodra.pl

Turniej zakończy się uroczystym wręczeniem nagród.

- Rejsy statkiem „ŁĘGOWA DAMA” – rejsy statkiem mają na celu pokazanie Chobieni jako miejscowości przyjaznej motorowodniakom i miejscowości z której można pływać po Odrze. Działanie to jest kompatybilne z tworzoną w Chobieni mariną. Łęgowa Dama, będzie wypływała z dawnego miejsca promu rzeką Odrą w górę lub w dół. W budżecie została uwzględniona kwota na wykup biletów dla gości wójta oraz dla zwycięzców w konkursach w trakcie festiwalu.

- Gala „Działaj Lokalnie” – będzie to uroczyste wręczenie dyplomów udziału w projekcie „Działaj Lokalnie” oraz oficjalne ogłoszenie wyników Programu Działaj Lokalnie w KŁO 2018 r.

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica