Zobacz całą galerię


Granty rozdane, Umowy podpisane Gratulujemy !!!!

19 czerwca 2018 - Justyna Tracichleb

15 czerwca Stowarzyszenie LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” zaprosiła 15 zwycięskich organizacji do podpisania umów dotacyjnych. Uroczystość odbyła się w siedzibie Stowarzyszenia w Prochowicach, gdzie tradycyjnie już podpisane przez siebie umowy wręczał Prezes Stowarzyszenia pan Rafał Plezia.

P6154904Natomiast koordynator projektu Działaj Lokalnie pani Ewa Smutyło zorganizowała krótkie szkolenie związane z realizacją projektów: sposób wydatkowania dotacji,  dokumentowanie poniesionych wydatków, promocję projektów, dokumentowanie działań, ich monitoring,  rozliczanie dotacji, sprawozdawczość projektową.

W tym roku czeka nas dużo atrakcji – będziemy kibicować młodzieżowym grupom strażackim i harcerskim lub podczas różnych warsztatów kulinarnych nauczymy się wypiekać chleb, kisić ogórki, kapustę, robić powidła czy prawidłowo, tradycyjnym sposobem wyplatać wieńce dożynkowe. Będziemy mogli obserwować, jak współpracują ze sobą i młodzi i trochę starsi mieszkańcy naszych gmin. Oprócz rajdów rowerowych, w których każdy będzie mógł wziąć udział i zajęć sportowych, dowiemy się, jak uprawiać zioła, kwiaty, jak można spędzać czas całymi rodzinami, jak się bawić i integrować. Posłuchamy muzyki Odry i odgłosów przyrody, popływamy kajakami, wypłyniemy w krótki rejs szkutą „Łęgowa Dama”, wspólnie powędrujemy po szlakach wzdłuż Odry. Niektórzy z nas poszukają i oznaczą lokalne obiekty pomnikowe, amatorzy fotografii będą mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach na wieży Zamku w Prochowicach, będziemy tworzyć przytulne miejsca dla tych, którzy uwielbiają zanurzyć się w lekturze, a będzie okazja do poczytania, ponieważ zostaną wydane ciekawe wspomnienia osób, które jako pierwsze przyjechały i zamieszkały w Łęgowej Krainie. Nie sposób wymienić wszystkich działań, jakie będą miały miejsce, bo długo jeszcze trzeba by było wymieniać. W imieniu organizacji zachęcamy do czynnego wzięcia udziału w zajęciach, warsztatach, zabawach itp.

P6154913 P6154914_1P6154918

 

Jesteśmy radzi, że powstały nowe stowarzyszenia, które w u biegłym roku pisały wnioski jako grupy nieformalne, a w tym roku mają już własne organizacje i prężnie zaczynają działać. Cieszymy się również, że pojawiły się nowe organizacje, które po raz pierwszy odważyły się napisać projekt i zaowocowało to podpisaniem umowy.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!! I trzymamy kciuki, aby udało się pomyślnie zrealizować zamierzone cele.

PnWtŚrCzPtSo
    01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica