Zobacz całą galerię


Zlot Młodzieżówek nad Odrą

12 września 2018 - Rafał Plezia

Pierwszy zlot w Ścinawie mamy za sobą. Odbył się w dniach 8-9 września. Na wydarzenie przyjechały drużyny z OSP Prochowice, OSP Tymowa, OSP Ścinawa, OSP Malczyce i OSP Legnickie Pole. Zlot trwał dwa dni i jedną noc ... dla niektórych całą, ponieważ muzyka rozbrzmiewała na nadodrzańskich błoniach do godzin porannych.

Uczestnicy zlotu integrowali się nie tylko przy ognisku, była również dyskoteka,  a w ciągu dnia odbywały się rejsy statkiem Łęgowa Dama.  Na wodzie z pokazami i edukacją wodniacką wystąpili ochotnicy z Malczyc. W międzyczasie rozgrywały się konkurencje zlotowe niekoniecznie związane z pożarnictwem. Było 10 różnych konkurencji, między innymi strzelanie z łuku i karabinku ASG, toczenie opon, podchody w łęgach, tor przeszkód  i inne atrakcyjne dla dzieci zabawy przygotowane przez OSP Legnickie Pole i OSP Prochowice

Drużyny startujące w zawodach zdobywały punkty, na bazie których przyznano miejsca i nagrody.

Kolejność miejsc kształtuje się następująco: I miejsce – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Legnickiego Pola, II miejsce - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Prochowic, III miejsce - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Ścinawy, IV miejsce - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Malczyc, V miejsce - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Tymowej i VI miejsce - Dziecięca Drużyna Pożarnicza z Legnickiego Pola. Ci ostatni jako najmłodsi startujący otrzymali statuetkę z wyróżnieniem.

Nagrodę wręczał Prezes Stowarzyszenia LGD Kraina Łęgów Odrzańskich Rafał Plezia oraz właściciel sklepu strefa998.pl Kamil Halarewicz.

Nagrody ufundowano z środków Programu  Działaj Lokalnie oraz przez sklep internetowy strefa998.pl.

W zlot młodzieżówek było zaangażowane również OSP Przedmoście,  które zorganizowało koncert muzyczny 2 strażaczek Laury i Klaudii.

Za bardzo duże zaangażowanie w organizację zlotu chcielibyśmy wyróżnić OSP Prochowice, OSP Malczyce i OSP Legnickie Pole. Organizatorem zlotu była OSP Ścinawa i Stowarzyszenie LGD Kraina Łęgów Odrzańskich.

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica