Zobacz całą galerię


Najlepsze w powiecie średzkim

18 marca 2019 - Justyna Tracichleb

Lubisz gotować i jesteś lub działasz w powiecie średzkim? Zapraszamy do zabawy i do udziału w drugiej edycji konkursu kulinarnego „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Pierwsze gotowanie odbędzie się 30 marca, a jego tematem będzie danie z jajkiem.

Zeszłoroczny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i zebrał wiele pozytywnych opinii stąd decyzja o jego kontynuacji. Konkurs ma aktywizować i integrować mieszkańców, doskonalić ich umiejętności kulinarne, a także promować lokalne talenty.

W tym roku konkurs będzie składał się z czterech spotkań - gotowań. Pierwsze już 30 marca, kolejne 25 maja, później w lipcu i wrześniu. Gotowanie będzie odbywać się w soboty, w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Środzie Śląskiej. Uczestnikami zabawy mogą być koła gospodyń wiejskich, lokalne organizacje, uczniowie klas gastronomicznych, a także grupy nieformalne. Zwycięzca każdego etapu otrzyma nagrodę w wysokości 1 tys. złotych oraz tytuł i dyplom „Najlepsze w Powiecie Średzkim”.– Zeszłorocznych uczestników prawdopodobnie nie trzeba będzie namawiać. Tym, którzy myślą nad udziałem powiemy, że to świetna zabawa, okazja do poznania innych kucharzy  amatorów oraz pochwalenia się swoimi umiejętnościami i przepisami – mówią pracownicy wydziału promocji starostwa, odpowiedzialni za organizację konkursu.

W tym roku dwie rzeczy uległy zmianie. Po pierwsze: w skład komisji oceniającej dania wejdą przedstawiciele drużyn startujących w danym etapie. Po drugie: książeczka z najlepszymi przepisami zostanie wydana dopiero po kolejnej, trzeciej edycji konkursu. Zapraszamy do zabawy!!! Ze względu na ograniczoną liczbę stanowisk w każdym etapie może wziąć udział max 12 zespołów.

W tym roku dołączyliśmy także my do grona partnerów. Ufundujemy jedną z nagród, a będzie to praktyczna nagroda niespodzianka związana z kulinariami wykonana przez naszego rękodzielnika i oznaczona symbolem Krainy Łęgów Odrzańskich.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępny tu: http://www.powiat-sredzki.pl/PL/1000/1897/Lubisz_gotowac__Zapraszamy_do_zabawy/k/#


PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica