Zobacz całą galerię


Terminy naborów ustalone

19 lutego 2010 - KŁO

W dniu 10 lutego w  siedzibie stowarzyszenia w Prochowicach, odbyło się pierwsze w tym roku Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”. Po otwarciu zebrania przez Panią Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice -Halinę Kołodziejską, głos zabrał Prezes Rafał Plezia, który przedstawił obszerny program spotkania. Po jego zaakceptowaniu przez zebranych, przystąpiono do pierwszego punktu, jakim było ustalenie harmonogramu naboru wniosków 2010r. w ramach programu Leader. Ustalono, iż nabory wniosków na działania: „małe projekty”, „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” oraz „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej odbędą się od 15 marca do 14 kwietnia. Natomiast ożywioną dyskusję wywołało ustalenie terminu dla działania „Odnowa i rozwój wsi”, którego głównymi beneficjatami są gminy. Nabór na to działanie, na które alokacja środków jest największa przy 3 głosach sprzeciwu wyznaczono ostatecznie od 4 do 31 maja. Przy tych punktach, także ustalono alokację środków na poszczególne działania. Najwięcej 6 mln przeznaczono na „Odnowę i rozwój wsi”, 600tys zł na „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” oraz po 400 tys. na działania „małe projekty” i „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej:.

Kolejnym punktem porządku obrad był program „Działaj lokalnie”, który został omówiony przez koordynatora lokalnego - Tomasza Sokołowskiego. W tym roku odbędzie się już siódma edycja , w której nie odnotowano większych zmian. Pula środków na dotacje w 2010 r wynosi 55.000zł. i już wkrótce zostaną ogłoszone terminy szkoleń dla organizacji dotyczących zasad ubiegania się o dofinansowanie.

Pierwszą część spotkania zakończyły głosowania nad uchwałą w sprawie podwyższenia składek członkowskich. Świadomość, iż pieniądze przekazywane w formie składek do Lokalnej Grupy Działania pomnożone wracają w formie dotacji do gmin, spowodowała jednomyślne  przegłosowanie uchwały.

Po przerwie uczestnicy zebrania rozpoczęli dyskusje nad zmianami w procedurze naboru operacji w ramach programu Leader, które mają usprawnić postępowanie przy naborze i ocenie wniosków. Ten punkt programu zajął najwięcej czasu i został zakończony formalnym zatwierdzeniem zmian, w formie uchwał. Po ponad czterogodzinnych obradach zebranie zakończono.


PnWtŚrCzPtSo
      01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30


fb g__
t logo_1logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica