Zobacz całą galerię


Wyjazdowe posiedzenie Rady

30 kwietnia 2010 - Administrator

Tym razem w Urzędzie Gminy Głogów odbyło się wyjazdowe posiedzenie Rady Stowarzyszenia LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich”. Głównym punktem programu był wybór nowego przewodniczącego Rady, którym została Mariola Kądziela – reprezentująca Powiat Średzki. Dotychczasowy przewodniczący Tomasz Lechki z powodów osobistych musiał zrezygnować z pełnienia tej funkcji. Po wyborze, Rafał Plezia – Prezes stowarzyszenia przedstawił jedyną ofertę organizacji Święta Łęgów Odrzańskich, która wpłynęła w ramach konkursu z Gminy Środa Śląska. Wobec braku innych ofert, Rada zaakceptowała miejsce tegorocznej imprezy.

Tak więc Święto Łęgów odbędzie się podczas „Święta Wina w Mieście Skarbów” w Środzie Śląskiej w dniu 12 września. Święto Wina odbywa się w Środzie Śląskiej rokrocznie od pięciu lat na miejscowym rynku w historycznym i rzeczywistym centrum w obrębie murów miejskich, wokół zabytkowego zespołu budynków ratuszowych. Organizatorzy przewidzieli wzorem ubiegłego roku zmagania turniejowe reprezentacji gmin partnerskich. Taka lokalizacja tegorocznego święta będzie niewątpliwą promocją obszaru Partnerstwa Krainy Łęgów Odrzańskich.

Zostały także powołane komisje konkursowe do oceny wniosków w ramach funduszu Działaj lokalnie dla Leadera oraz konkursów na lidera i inicjatywę Partnerstwa Krainy Łęgów Odrzańskich. Komisja w składzie Marta Jamontt- Skotis, Barbara Moszczyńska oraz Przemysław Dardas. Ostatnim punktem obrad było ustalenie na dzień 19 maja następnego posiedzenia rady, na którym odbędzie się ocena wniosków składanych w ramach trzech działań z programu Leader.

Po posiedzeniu Rady część członków złożyła wizytę w partnerskiej LGD „Dolina Baryczy” w Miliczu, gdzie zapoznaLI się z elektronicznym obiegiem dokumentów, związanymi z oceną wniosków w ramach programu Leader. System pozwala na ocenę wniosków z pozycji przeglądarki internetowej pod wcześniejszym zalogowaniu się do systemu. Nasza grupa zapoznała się także z inicjatywami realizowanymi na tym terenie odwiedzając m.in. wieżę widokową przy milickich stawach.rada2

resized__650x487_rada1

barycz2

barycz3

PnWtŚrCzPtSo
      01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30


fb g__
t logo_1logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica