Zobacz całą galerię


Projekt partnerski podsumowany

7 czerwca 2010 - Administrator

W dniu 28 maja 2010 roku odbyła się konferencja podsumowująca projekt pod nazwą „Dolnośląska Inicjatywa Kobiet na rzecz integracji społecznej”. W konferencji uczestniczyły przede wszystkim kobiety z miejscowości Krzelów  (Gm Wińsko) i Brzeg Dolny - łącznie 55 osób.

Na konferencji podsumowano całość działań w projekcie. Pierwszym punktem spotkania były wypracowane pomysły na przyszłość. Zgodnie ze sztuką, grupa krzelowska i grupa dolnobrzeska, oprały swoje pomysły o problemy i potrzeby mieszkańców. Kobiety z Krzelowa zaproponowały skoncentrowanie swoich działań na utworzenie punktu bibliotecznego w wiosce, ożywienie świetlicy poprzez zatrudnienie animatora kulturalnego, organizację imprez. Za ważne działanie liderki uznały tworzenie mikroprzedsiębiorstw w Krzelowie. W planach umieszczono również spotkania towarzyskie i wielopokoleniowe, spotkania z doradcami zawodowymi oraz wizyty studyjne. Druga grupa w wypracowanych pomysłach umieściła dokładne zdiagnozowanie potrzeb i problemów mieszkańców Brzegu Dolnego i organizacji z tego miasta. W działaniach znalazły się również cykliczne spotkania między organizacjami, profesjonalizacja III sektora oraz lepsza komunikacja pomiędzy organizacjami pozarządowymi.

Liderka Wanda Hańska podsumowała również szkolenie wyjazdowe do Ekomuzeum Rzemiosła w Dobkowie, gdzie liderki zostały przeszkolone z komunikacji społecznej, autoprezentacji oraz w zakresie budowania zespołów. Niezwykle cenna dla uczestników była wizyta w ekomuzeum, gdzie poznano inicjatywy związane z bajkowym malowaniem przystanków, prawidłowe oznakowanie informacyjne w ekomuzeum oraz aktywne pracownie garncarzy.

Ostatnim punktem konferencji było wystąpienie liderki Iwony Koliczko, która opowiedziała o swojej pracy z psem Bartonem w środowisku dzieci z powiatu Wołowskiego. Pani Iwona w sposób jasny i czytelny zakreśliła swoją misję pomocy dzieciom, poprzez pracę w ramach warsztatów dogoterapeutycznych. Do tego celu została powołana specjalna Fundacja ZŁOTE PSY, która ma budować zaplecze kadrowe dla rozwijania warsztatów dogoterapeutycznych i dla uśmiechu dzieci z przeróżnymi trudnościami. Prezentacja wraz z częścią pokazową uświadomiła uczestnikom, jak ważna jest to misja do spełnienia.

W konferencji uczestniczyli animatorzy kursu Akademii Partnerstw dodając wiele cennych i trafnych uwag do dyskusji związanej z pomysłami.

Projekt pn  „Dolnobrzeska Inicjatywa Kobiet na rzecz integracji społecznej” realizowany przez Stowarzyszenie Integracji Społecznej ProPago, w partnerstwie z Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gospodarczego i Kulturalnego Sołectwa Krzelów-Młoty oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”  dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, priorytet VII, działanie 7.3 Inicjatywy Lokalne na rzecz aktywnej integracji

PnWtŚrCzPtSo
      01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30


fb g__
t logo_1logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica