Zobacz całą galerię


Nabór do II edycji Akademii Partnerstwa rozpoczęty!

10 sierpnia 2010 - Administrator

Chcesz efektywnie współpracować z biznesem, samorządem i organizacjami pozarządowymi? Widzisz, że w pojedynkę nie dasz rady osiągnąć celów, które sobie stawiasz? Zastanawiasz się, dlaczego tyle się mówi o partnerstwie? I co to właściwie znaczy? Definicji jest przecież wiele, ale jak tę ideę wdrożyć? Czy na pewno warto? Co można na tym zyskać? Jeśli chcesz się dowiedzieć, zapraszamy do II edycji Akademii Partnerstwa, która odbywać się będzie od października do grudnia 2010 roku.

Innowacyjny kurs pn. Akademia Partnerstwa jest adresowany do przedstawicieli wszystkich sektorów życia publicznego – organizacji pozarządowych, dużych i małych firm, instytucji rządowych i samorządowych, uczelni i szkół – którzy chcą stosować partnerstwo w praktyce, przyczyniając się tym samym do bardziej dynamicznego rozwoju społeczno-gospodarczego regionu i budowania atmosfery współpracy.

Interaktywne metody nauczania (m.in. studia przypadków, uczenie się przez doświadczenie, partycypacyjne badania) oraz stałe wsparcie tutora w trakcie i po zakończeniu kursu, pozwalają uczestnikom nie tylko zdobyć nowe umiejętności i wiedzę, ale także skutecznie wykorzystać ją w praktyce w swojej organizacji i partnerstwie. Dlatego na udziale w Akademii korzystają zarówno sami uczestnicy kursu, jak i instytucje, regiony i społeczności, w których działają.

W ramach kursu odbędą się trzy zjazdy szkoleniowe (w sumie 8 dni x 8 godzin = 64 godziny szkoleniowe), w tym jedna wizyta studialna w wybranym partnerstwie lokalnym. Program kursu jest przewidziany na okres trzech miesięcy (od kwietnia do czerwca 2010). Pomiędzy zjazdami uczestnicy będą wykonywać zadania indywidualne i grupowe pod opieką tutorów. Podczas kursu uczestnik nabędzie:

  • wiedzę na temat: wszystkich faz cyklu rozwoju partnerstwa (planowanie, budowanie, zarządzanie i utrzymywanie relacji, przegląd i korekta, utrwalanie wyników działań);
  • praktyczne umiejętności: komunikacja wewnętrzna, moderacja, prowadzenie negocjacji, analiza i refleksja, tworzenie studium przypadku, współpraca w grupie, komunikacja zewnętrzna, monitoring i ewaluacja, zmiany w składzie partnerstwa, prowadzenie dokumentacji oraz sprawozdawczość;
  • doświadczenie: w konfrontacji z funkcjonującym partnerstwem, w organizacji pracy zespołu partnerskiego (pomiędzy zjazdami).


Informacje organizacyjne:

Koszt kursu: 6 000 zł. Opłata zawiera: koszty wynagrodzenia wykładowców, noclegi i wyżywienie podczas zjazdów szkoleniowych, koszty materiałów dydaktycznych, opiekę tutora przez cały czas trwania kursu, koszty organizacji wizyt studyjnych w partnerstwach, dostęp do międzynarodowego internetowego ‘Forum Partnerstwa’. Opłata nie zawiera kosztów dojazdu uczestników na zajęcia.

Harmonogram: dokładny harmonogram rekrutacji i kalendarz zajęć w ramach kursu jest dostępny tutaj.

Zgłoszenia: wypełnione formularze zgłoszeniowe należy dostarczyć do Fundacji Partnerstwo dla Środowiska najlepiej e-mailem (ewa.trojan@fpds.pl), ewentualnie pocztą (ul. Św. Krzyża 5/6, 31-028 Kraków) lub faksem (12 430 24 65) najpóźniej do 15 września 2010 r.

źródło: www.akademiapartnerstwa.pl

PnWtŚrCzPtSo
    01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica