Zobacz całą galerię


Kurs szkoleniowy „Liderzy Natury”

27 października 2010 - Administrator

Fundacja Zielona Akcja z Legnicy zaprasza do wzięcia udziału w kursie mającym na celu wszechstronne przygotowanie liderów, którzy będą realizować działania związane z propagowaniem znaczenia obszarów Natura 2000 i ich wykorzystania w rozwoju społeczno-gospodarczym na poziomie lokalnym i regionalnym.

Uczestnicy kursu nabędą umiejętności: kreowania i wdrażania inicjatyw łączących ochronę walorów przyrodniczych z rozwojem zrównoważonym obszaru, pozyskiwania środków finansowych i zarządzania takimi przedsięwzięciami. W trakcie kursu uczestnicy będą mogli nie tylko, zapoznać się z wiedzą dotyczącą ochrony obszarów Natura 2000, ale również aspektami praktycznymi prowadzenia działań informacyjnych i kampanii społecznych zapobiegających konfliktom na tym tle, inicjowania współpracy partnerskiej i angażowania społeczności lokalnych w poszukiwanie korzystnych rozwiązań dla lokalnych usług i produktów opartych o zasoby przyrodnicze. Uczestnicy przećwiczą praktycznie nabyte umiejętności realizując w trakcie trwania kursu tzw. Mały Projekt – przedsięwzięcie informacyjno-edukacyjne kierowane do społeczności lokalnej.

Kurs szkoleniowy kierujemy do przedstawicieli Lokalnych Grup Działania i Grup Partnerskich położonych na obszarach przyrodniczo-cennych (pracowników biur, animatorów, liderów i partnerów LGD i GP), przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych zainteresowanych rozwojem działań ekologicznych, pracowników gmin położonych na obszarach chronionych, prowadzących sprawy ochrony środowiska lub promocji oraz pasjonatów ochrony przyrody.

Program kursu obejmie 3 zjazdy trwające 2,5 dnia odbywające się
co 2 miesiące na Dolnym Śląsku w okolicach Wrocławia. Pierwszy zjazd odbędzie się 25, 26, 27 listopada.

Uczestnicy będą mogli korzystać z wewnętrznego systemu
e-learningowego oraz wsparcia doradczego w trakcie przebiegu kursu oraz przy
realizacji przedsięwzięć lokalnych. Liderzy Natury otrzymają certyfikaty ukończenia szkolenia.

Zgłoszenie wraz z kartą zgłoszeniową według załączonego formularza prosimy przesyłać do 10.11.2010 r. do Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja” na adres woznicka@zielonaakcja.pl lub faksem (076) 721-24-96.

Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne;

Więcej informacji na stronach: www.zielonakacja.pl, www.edukacjaodpadowa.pl

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica