Zobacz całą galerię


Kurs szkoleniowy „Liderzy Natury”

27 października 2010 - Administrator

Fundacja Zielona Akcja z Legnicy zaprasza do wzięcia udziału w kursie mającym na celu wszechstronne przygotowanie liderów, którzy będą realizować działania związane z propagowaniem znaczenia obszarów Natura 2000 i ich wykorzystania w rozwoju społeczno-gospodarczym na poziomie lokalnym i regionalnym.

Uczestnicy kursu nabędą umiejętności: kreowania i wdrażania inicjatyw łączących ochronę walorów przyrodniczych z rozwojem zrównoważonym obszaru, pozyskiwania środków finansowych i zarządzania takimi przedsięwzięciami. W trakcie kursu uczestnicy będą mogli nie tylko, zapoznać się z wiedzą dotyczącą ochrony obszarów Natura 2000, ale również aspektami praktycznymi prowadzenia działań informacyjnych i kampanii społecznych zapobiegających konfliktom na tym tle, inicjowania współpracy partnerskiej i angażowania społeczności lokalnych w poszukiwanie korzystnych rozwiązań dla lokalnych usług i produktów opartych o zasoby przyrodnicze. Uczestnicy przećwiczą praktycznie nabyte umiejętności realizując w trakcie trwania kursu tzw. Mały Projekt – przedsięwzięcie informacyjno-edukacyjne kierowane do społeczności lokalnej.

Kurs szkoleniowy kierujemy do przedstawicieli Lokalnych Grup Działania i Grup Partnerskich położonych na obszarach przyrodniczo-cennych (pracowników biur, animatorów, liderów i partnerów LGD i GP), przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych zainteresowanych rozwojem działań ekologicznych, pracowników gmin położonych na obszarach chronionych, prowadzących sprawy ochrony środowiska lub promocji oraz pasjonatów ochrony przyrody.

Program kursu obejmie 3 zjazdy trwające 2,5 dnia odbywające się
co 2 miesiące na Dolnym Śląsku w okolicach Wrocławia. Pierwszy zjazd odbędzie się 25, 26, 27 listopada.

Uczestnicy będą mogli korzystać z wewnętrznego systemu
e-learningowego oraz wsparcia doradczego w trakcie przebiegu kursu oraz przy
realizacji przedsięwzięć lokalnych. Liderzy Natury otrzymają certyfikaty ukończenia szkolenia.

Zgłoszenie wraz z kartą zgłoszeniową według załączonego formularza prosimy przesyłać do 10.11.2010 r. do Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja” na adres woznicka@zielonaakcja.pl lub faksem (076) 721-24-96.

Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne;

Więcej informacji na stronach: www.zielonakacja.pl, www.edukacjaodpadowa.pl

PnWtŚrCzPtSo
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


fb g__
t logo_1logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica