Zobacz całą galerię


Czternasta edycja Konkursu o tytuł ”Dobroczyńca Roku 2010”

16 listopada 2010 - Administrator

Celem Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku” jest promocja idei społecznego zaangażowania firm oraz najlepszych przykładów projektów, realizowanych przez przedsiębiorstwa samodzielnie i we współpracy z organizacjami pozarządowymi. W tym roku po raz czternasty najbardziej aktywne firmy zostaną nagrodzone za szczególnie wyróżniające się działania z zakresu społecznego zaangażowania biznesu.


 Chcąc podkreślić i promować zmieniające się trendy w społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw i przedsiębiorców oraz nawiązać do przypadającego na 2011 rok Europejskiego Roku Wolontariatu i Prezydencji Polski w UE, „Dobroczyńca Roku” wprowadza nową kategorię - „Program wolontariatu pracowniczego”. Kategoria ta umożliwi wyłonienie najlepszego organizatora wolontariatu pracowniczego w Polsce oraz spopularyzuje ideę takiego wolontariatu. Poprzez tę kategorię Akademia Rozwoju Filantropii, organizator Konkursu, pragnie przedstawić wartościowe akcje wolontarystyczne oraz zaprezentować ciekawe sylwetki pracowników-wolontariuszy.

W kategorii „Program wolontariatu pracowniczego” mogą być zgłaszane przedsiębiorstwa prywatne i państwowe oraz fundacje utworzone przez firmy, organizatorzy autorskich programów wolontariatu pracowniczego, realizowanych we współpracy z organizacjami pozarządowymi. Zgłoszeń dokonują pracownicy-wolontariusze, uczestnicy programu wolontariatu pracowniczego w nominowanej firmie lub fundacji firmy.

 Ponadto, do czternastej edycji Konkursu firmy mogą być zgłaszane w trzech dotychczasowych kategoriach:

 1.      „Współpraca firmy z organizacją pozarządową” - firmę zgłasza organizacja pozarządowa –fundacja lub stowarzyszenie.

2.      „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy” - firmy samodzielnie zgłaszają swoją kandydaturę.

3.      „Lokalny wymiar społecznego zaangażowania firmy” - do konkursu zgłoszone mogą być firmy realizujące działania pro bono na rzecz lokalnej społeczności. W tej kategorii kandydatury zgłaszają organizacje należące do sieci Lokalnych Organizacji Grantowych oraz ich bezpośredni beneficjenci, będący organizacjami pozarządowymi.

Wnioski przesłane do Konkursu będą oceniane przez ekspertów w dziedzinie społecznego zaangażowania biznesu, a następnie rozpatrywane przez Kapitułę, której członkami są w tym roku:

·        Henryka Bochniarz z PKPP Lewiatan,

·        Jerzy Karwelis z „Forbes”,

·        Jerzy Koźmiński z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności,

·        Roman Młodkowski z TVN CNBC Biznes,

·        Zbigniew Niemczycki z Polskiej Rady Biznesu,

·        Anna Potocka z Business Centre Club,

·        Maciej Owczarek z ENEA S.A.,

·        Paweł Łwiński z Gazety Wyborczej,

·        Grzegorz Kiszluk z Magazynu Brief.

 Dodatkowo laureatów w kategorii „Współpraca firmy z organizacją pozarządową” oraz „Program wolontariatu pracowniczego” wybierze publiczność w powszechnym głosowaniu internetowym, które zostanie przeprowadzone w kwietniu 2011 roku. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców nastąpi na Gali Finałowej Konkursu w maju 2011 roku.

 W Konkursie mogą wziąć udział firmy i fundacje utworzone przez firmy, które angażują się w przedsięwzięcia o charakterze społecznym oraz współpracują przy ich realizacji z organizacjami pozarządowymi. Zgłoszenia do Konkursu można dokonać poprzez wypełnienie wniosku elektronicznego, dostępnego na stronie internetowej Konkursu www.dobroczyncaroku.pl, oraz poprzez nadesłanie zgłoszenia w formie papierowej, na adres Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, ul. Marszałkowska 6/6, 00-590 Warszawa, z dopiskiem „Dobroczyńca Roku”,  do 31 stycznia 2011 roku.

źródło: www.dobroczyncaroku.pl

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica