Zobacz całą galerię


Teraz młodzież

22 grudnia 2010 - Administrator

logotyp_POKL

„Teraz My – Młodzi i Aktywni Działamy Lokalnie” to tytuł projektu realizowanego w gminie Prochowice przez Stowarzyszenie LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich”. Celem przedsięwzięcia jest utworzenie Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Prochowice, dzięki której młodzież będzie mogła prezentować swoje stanowisko przed władzami samorządowymi i realizować własne inicjatywy.

Średnia wieku radnych w samorządach lokalnych zdecydowanie przekracza 50 lat. Nie inaczej jest też w gminie Prochowice, w których średnia ta wynosi prawie 51 lat, natomiast najmłodsza radna ma 36 lat. Młodzież niezbyt chętnie angażuje się w życie publiczne w swoim środowisku lokalnym. Stąd zrodził się pomysł złożenia wniosku na zmianę tego kierunku w gminie Prochowice, w ramach Inicjatyw lokalnych na rzecz aktywnych integracji. Projekt zajął zdecydowanie pierwsze miejsce na liście rankingowej.

Ideą projektu jest integracja i aktywizacja młodzieży do działania w środowisku lokalnym, zaangażowanie w życie publiczne oraz kreowanie otoczenia przyjaznego młodym ludziom . Wszystkie działania maja służyć pobudzeniu aktywności społeczności jaką tworzy Prochowicka młodzież .Projekt skierowany jest do mieszkańców z terenu gminy Prochowice w przedziale wiekowym 15-25 lat. Ze względu no to, że w gminie kierownicze stanowiska, jak również skład rady zdominowany jest przez kobiety, w większym stopniu w projekcie założono udział mężczyzn.

Pierwszym etapem realizacji projektu są działania promocyjne oraz nabór uczestników. Młodzież, która zgłosi się do projektu, podczas wyjazdowego spotkania w Krzydlinie Małej, będzie uczestniczyć w warsztatach integracyjno – rozwojowych. Kolejnymi etapami będą warsztaty o samorządzie lokalnym, kreowaniu pozytywnego wizerunku (savoir-vivre, PR-u) oraz tworzeniu statutu i regulaminu rady. Na zakończenie warsztatów młodzież wybierze się z wizytą studyjną do Młodzieżowej Rady Miasta w Wałbrzychu, która działa już wiele lat i ma za sobą sukcesy, między innymi w postaci realizacji budowy skate parku.

Wyborami do Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Prochowice, która będzie mogła zrealizować swoją pierwszą inicjatywę w postaci zagospodarowania placu, znajdującego się przy wjeździe do centrum miast (skwer obok sklepu ABC) zakończy się projekt, jednak zamysł jest taki, aby rada funkcjonowała nadal, realizując swoje określone podczas warsztatów cele i zadania zgodnie z przyjętym statutem.

Projekt „Teraz My- młodzi i aktywni-działamy lokalnie” realizowany jest przez Stowarzyszenie LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” we współpracy z Gminą Prochowice i jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki, działanie 7.3-Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.

PnWtŚrCzPtSo
      01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30


fb g__
t logo_1logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica