Zobacz całą galerię


Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!

10 stycznia 2011 - Administrator

Już po raz siódmy dzieci w polskich miastach i wsiach będą mogły otrzymać posiłki, uczyć się prawidłowych nawyków żywieniowych oraz wszechstronnie rozwijać się dzięki ciekawym zajęciom przygotowanym z myślą o nich.

W Programie Grantowym Danone „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!” wsparcie w wysokości do 7 000 zł mogą otrzymać: stowarzyszenia, fundacje, szkoły, biblioteki, domy kultury, domy dziecka i grupy nieformalne. Nabór wniosków rozpocznie się 10 stycznia i potrwa do 11 lutego 2011 r.

Dzięki programowi „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!” szansę na realizację mają 32 inicjatywy podejmowane przez lokalne organizacje w całej Polsce, które doskonale znają problem niedożywienia i wiedzą jak najskuteczniej można mu zaradzić.

Chcemy, aby wnioskodawcy oprócz walki z niedożywieniem dzieci dbali również o edukację z zakresu prawidłowego odżywiania i ekologii. Nowym warunkiem otrzymania dofinansowania w tej edycji programu jest nawiązanie przez grantobiorcę współpracy z min. jednym partnerem lokalnym, który wesprze go przy realizacji projektu i stanie do walki z niedożywieniem dzieci z ich najbliższej okolicy. Kluczem do rozwiązania problemu jest bowiem nie tylko jego świadomość, ale także partnerstwo na poziomie lokalnym – wyjaśnia Przemek Pohrybieniuk, Członek Zarządu firmy Danone, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Zrównoważonego Rozwoju.

Wnioskodawcy składający wniosek w Programie Grantowym Danone „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!” mają również możliwość złożenia dodatkowego wniosku na kampanię promującą prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia w społeczności lokalnej. Na kampanię „Podziel się Posiłkiem. Podziel się Zdrowiem”, organizacja może otrzymać wsparcie w wysokości do 2 000 zł.

Nowością VII edycji „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!” jest to, iż projekty mogą być realizowane przez 7 miesięcy w okresie od 15 kwietnia do 15 listopada 2011 r., a dofinansowanie może wynieść do 7 000 zł. Taki okres realizacji programów dożywiania obejmuje najbardziej newralgiczne punkty w funkcjonujących systemach dożywiania: koniec roku szkolnego, wakacje, początek szkoły – zauważa Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności – partnera strategicznego Programu Podziel się Posiłkiem.

Niezależna Kapituła oceniająca wnioski będzie zwracać uwagę na następujące działania projektowe:

  • Minimalizowanie zjawiska niedożywienia wśród dzieci
  • Edukacja, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji prozdrowotnej
  • Aktywizacja społeczna i budowanie partnerstwa w środowisku lokalnym
  • Elementy edukacji ekologicznej

 Szczegółowe informacje dotyczące programu, regulamin, opisy realizowanych projektów znajdują się na stronie www.podzielsieposilkiem.pl. Elektroniczny wniosek będzie dostępny od 10 stycznia pod adresem www.wniosek.podzielsieposilkiem.pl

Zachęcamy także do wsparcia Programu Podziel się Posiłkiem na stronie: www.facebook.com/podzielsieposilkiem

Program Grantowy Danone „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!” jest częścią programu społecznego Podziel się Posiłkiem, realizowanego od 2003 roku. Organizatorami są firma Danone i Fundacja Polsat, a Partnerem Strategicznym Banki Żywności. Do tej pory w jego ramach do dzieci trafiło PONAD 10 MILIONÓW POSIŁKÓW.

Elektroniczny wniosek dostępny jest pod adresem: www.wniosek.podzielsieposilkiem.pl

Źródło: www.podzielsieposilkiem.pl

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica