Zobacz całą galerię


Bodega będzie działać

18 marca 2011 - Administrator

Bodega to nazwa nowego stowarzyszenia, które 14 marca zostało zarejestrowane w Prochowicach. Organizacja skupia 17 pasjonatów, koneserów i sympatyków wina, bowiem wokół tego trunku, będzie prowadzić działalność kulturalną, informacyjną i edukacyjną. Inicjatorem powstania stowarzyszenia była Halina Kołodziejska, burmistrz poprzedniej kadencji Prochowic.


Oprócz działalności w zakresie propagowania winiarstwa i winoroślarstwa, stowarzyszenie będzie działać w zakresie szeroko rozumianego rozwoju gminy Prochowice i okolic oraz zachowań proekologicznych.

Na pierwszym Walnym Zebraniu członkowie uchwali statut i wybrali władze w postaci pięcioosobowego zarządu oraz trzyosobowej komisji rewizyjnej.

Na funkcję prezesa Zarząd jednogłośnie wybrał Janusza Jurkiewicza; wice prezesem został Bronisław Stachów, skarbnikiem Marek Marynowski, sekretarzem Daniel Wilczurski a Halina Kołodziejska została członkiem Zarządu.

Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Grzegorz Kot a jego członkami Ewa Bąblińska i Grzegorz Sawicki.

Jesteśmy gotowi do współpracy ze wszystkimi pasjonatami wina a na pierwszą imprezę zapraszamy już w czerwcu br. na dziedziniec Winiarni w Prochowicach przy ulicy Pocztowej – zgodnie stwierdzili założyciele stowarzyszenia.

Na koniec Zarząd stowarzyszenia podziękował Rafałowi Plezi i Małgorzacie Kowalczyk ze Stowarzyszenia LGD „:Kraina Łęgów Odrzańskich”, za sprawne przeprowadzenie zebrania założycielskiego a także merytoryczną pomoc związaną z przygotowaniem dokumentacji do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym.

PnWtŚrCzPtSo
      01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30


fb g__
t logo_1logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica