Zobacz całą galerię


Działać ekologicznie

18 października 2011 - Zbigniew Posacki

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze”, EkoConnect e.V. - Międzynarodowe Centrum Rolnictwa Ekologicznego Środkowej i Wschodniej Europy oraz Saksońskie Zrzeszenie Rolne Gäa e.V. mają przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w międzynarodowej, polsko-niemieckiej konferencji „Rolnictwo ekologiczne jako pomysł naprzyszłość dla obszarów wiejskich”, organizowanej 25 października 2011 r. w renesansowym „Dworze Czarne” w Jeleniej Górze. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Działać ekologicznie”.

 Czy rolnictwo ekologicznie może stanowić pomysł na rozwój w przyszłości obszarów wiejskich na Dolnym Śląsku i w Saksonii? Jakie stwarza szanse, a być może niesie ze sobą także i zagrożenia? W jaki sposób odnieść sukces „działając ekologicznie”? To główne pytania, które organizatorzy postawili przed zaproszonymi gośćmi – ekspertami z Polski i Niemiec, reprezentantami różnorodnych branż. Swoją wiedzą, doświadczeniem i opiniami podzielą się z Państwem m.in. przedstawiciele instytucji i organizacji wspierających rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich, uczelni wyższych, „praktycy” - rolnicy i przedsiębiorcy oraz specjaliści z dziedziny handlu i gastronomii. Konferencja umożliwi uczestnikom poznanie praktycznych przykładów oraz nawiązanie nowych kontaktów i wymianę doświadczeń.

Do włączenia się do wspólnej dyskusji nad stanem obecnym i perspektywami dla rolnictwa ekologicznego na Dolnym Śląsku i w Saksonii zapraszamy w szczególności rolników – właścicieli gospodarstw rolnych, przetwórców, przedsiębiorców, handlowców, właścicieli sklepów, przedstawicieli organizacji i instytucji działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, samorządu lokalnego, uczelni wyższych i szkół średnich, konsumentów oraz wszystkie inne zainteresowane osoby.

Zaproszenie    tutaj

Program     tutaj

Formularz zgłoszeniowy     tutaj

Terminarz wydarzeń w projekcie „Działać ekologicznie”     tutaj

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Zgłoszenia udziału są przyjmowane do 23 października 2011 r. przy wykorzystaniu formularza zgłoszeniowego e-mailem na adres: gula@pogranicze-csb.home.pl lub faksem na numer +48 75 721 50 77.

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Szczegółowych Informacji nt. konferencji udziela / zgłoszenia przyjmuje:

Magdalena Guła

e-mail: gula@pogranicze-csb.home.pl / Tel. +48 75 721 50 77

żródło: www.pogranicze-csb.home.pl

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica