Zobacz całą galerię


Rusza X edycja Konkursu „Sołtys Roku”

8 grudnia 2011 - Zbigniew Posacki

Wypełnioną kartę wraz z dokumentacją zdjęciową, opisem działalności sołtysa, listami polecającymi i stosownymi opiniami można nadsyłać na adres redakcji Gazety Sołeckiej: ul. Świętokrzyska 30 lok. 149, 00-116 Warszawa do końca stycznia 2012 r.

Zdjęcia powinny dostarczone być w formie elektronicznej, w formacie jpg, zgrane na płytę Cd lub DVD. Zdjęcia te, w przypadku utytułowania kandydata tytułem „Sołtys Roku” posłużą dziennikarzom redakcji Gazety Sołeckiej do zilustrowania artykułów o laureatach. Do Konkursu mogą być zgłaszani sołtysi, którzy: jeszcze nigdy nie zostali uhonorowani tytułem „Sołtys Roku” i pełnią funkcję sołtysa co najmniej jedną skończoną kadencję. Jeśli Państwa sołtys był zgłaszany do udziału w naszym Konkursie w ubiegłych latach ale nie został wybrany „Sołtysem Roku”, a przez ostatnie lata zrobił dużo dla wsi i mieszkańców, to poprosimy o ponowne skompletowanie dokumentacji i przysłanie zgłoszenia.

W Konkursie nie mogą brać udziału osoby, które zostały pozbawione mandatu uchwałą rady gminy albo prawomocnym wyrokiem sądu. Zgłoszenia do Konkursu osób nie pełniących aktualnie funkcji sołtysa nie będą rozpatrywane.

Kandydata do udziału w Konkursie mogą zgłaszać: rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa, rady parafialne a także organizacje pozarządowe: OSP, KGW itp., stowarzyszenia sołtysów wszystkich szczebli oraz organy władzy samorządowej: rady gmin, wójtowie, burmistrzowie itd.

W przypadku zgłoszenia kandydata przez jedną osobę np. przez mieszkańca, albo radnego, przez prezesa gminnego, powiatowego lub wojewódzkiego stowarzyszenia sołtysów, bądź przez jeden organ władzy samorządowej np. przez wójta lub starostę – do zgłoszenia powinny być dołączone opinie właściwej rady sołeckiej i działających na terenie sołectwa bądź gminy instytucji oraz organizacji pozarządowych.

W X edycji wyłonionych zostanie 12 laureatów z terenu całej Polski, którzy otrzymają tytuł „Sołtys Roku”. Dodatkowo wyróżniony zostanie sołtys o najdłuższym stażu.

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Gazety Sołeckiej pod nr. tel. 22/826 36 50, e-mail: solecka@gazetasolecka.pl.

Karta zgłoszeniowa

regulamin konkursu

Konkurs "Sołtys Roku"

źródło: www.gazetasolecka.pl

PnWtŚrCzPtSo
  01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica