Zobacz całą galerię


Działać skuteczniej

23 lutego 2012 - Zbigniew Posacki


Szkoła Liderów Liderzy PAFW to program Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy działają na rzecz swoich środowisk, dostrzegają w nich potrzeby zmian i angażują innych, by je przeprowadzić; chcą się rozwijać, jako liderzy i wzmacniać swoją pozycję, by skuteczniej zmieniać rzeczywistość.

Są ludzie, którzy zmieniają świat na lepsze: wskrzeszają wiejskie biblioteki, odnawiają świetlice, znajdują pieniądze na szkolną pracownię komputerową czy renowację zaniedbanego kościoła, organizują wycieczki, budują place zabaw, tworzą przedszkola integracyjne, zakładają orkiestry i zespoły ludowe, wreszcie: współtworzą lokalne strategie rozwoju.

Nauczycielki, wójtowie, przedsiębiorcy, radne, dyrektorzy szkół i domów kultury – wszyscy podobni do siebie w tym jednym – że mają odwagę brać sprawy w swoje ręce.

Dla takich ludzi stworzony został Program Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Do tej pory odbyło się siedem edycji i ukończyło 390 absolwentów. Wszyscy oni uczestniczyli w nieodpłatnym, dwunastomiesięcznym programie rozwojowym, którego wartość to ponad 10 tysięcy na osobę.

Pracowali z tutorem, byli szkoleni przez doświadczonych trenerów, spotykali się z najważniejszymi liderami w Polsce, odwiedzali miejsca, gdzie inni odnieśli sukces. Dla wielu z nich Program stał się nie tylko prestiżową pozycją w cv, ale też początkiem nowej drogi: postanowili wystartować w wyborach i zostali wójtami, burmistrzami, założyli organizację pozarządową, która działa z wielkim powodzeniem, zdobyli pieniądze na wymarzony projekt.

Wszyscy dostają narzędzia do tego, żeby jeszcze skuteczniej wywierać wpływ i zmieniać rzeczywistość.

Co oferuje program?

Indywidualna opieka tutora

Jeśli zostaniesz uczestnikiem, dostaniesz swojego tutora – osobę, która będzie Twoim opiekunem i doradcą przez cały rok programu. Tutor będzie co miesiąc przyjeżdżać do Ciebie na spotkanie. Wspólnie uzgodnicie czego najbardziej potrzebujesz jako lider i wypracujecie najlepszy dla Ciebie

program rozwoju. Wspólnie będziecie pracować nad jego realizacją.

Program edukacyjny

Ukończysz kurs liderski. W naszym programie nauczysz się, jak jeszcze skuteczniej angażować ludzi wokół swoich celów i wzmocnić swój wpływ w środowisku, zarządzać zespołem i utrzymywać jego motywację, budować dialog tam, gdzie inni widzą tylko konflikt, rozwijać swoją kreatywność i efektywnie przedstawiać swoją wizję. Pomożemy Ci też sformułować Twoją wizję zmiany i stworzyć plan, który do niej doprowadzi.

Weźmiesz udział w debatach, symulacjach, grach, spotkaniach z wyjątkowymi ludźmi.

Wymiana doświadczeń i nowi przyjaciele

Poznasz ludzi podobnych do Ciebie. Usłyszysz ich inspirujące historie. Będziecie dyskutować, śmiać się i kłócić, wymieniać doświadczenia, gadać do nocy. Może wpadniecie na pomysł, który stanie się początkiem wspaniałego projektu/współpracy?

Program Alumni

To wszystko nie skończy się po roku. Kiedy Twoja edycja się skończy, zaprosimy Cię do programu dla absolwentów. Będziesz spotykać się ze swoją grupą na zlotach, warsztatach, spotkaniach regionalnych, wizytach studyjnych w niezwykłych miejscach. Będziesz mógł wziąć udział w konkursie

dotacyjnym i ubiegać się o dodatkowe pieniądze na swój własny projekt rozwojowy.

Jak się zgłosić?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.liderzy.pl.

Dołącz dwa listy rekomendacyjne.

Nie spóźnij się – zgłoszenia przyjmujemy do 26 marca 2012 r.

Do 22 maja, analizując formularze zgłoszeniowe i spotykając się z kandydatami, wybierzemy 45 nowych uczestników programu.

Szczegółowych informacji udziela:

Paulina Tymoszczuk tel. (22) 556 82 64; e-mail: liderzy@szkola-liderow.pl

Jest tyle twarzy przywództwa . Pokaż nam swoją. W ramach programu uczestnicy otrzymują wszechstronne i długofalowe wsparcie w rozwoju liderskim: pracują z tutorem – osobą wspierającą indywidualny rozwój, biorą udział w cyklu czterech szkoleń i warsztatów, uczestniczą w wizytach studyjnych w wybranych organizacjach. Po jego zakończeniu, jako absolwenci, pozostają z nami w ramach programu „Alumni”, w którym aktywnie tworzą sieć liderów i korzystają z naszego wsparcia.

Program jest bezpłatny, trwa 12 miesięcy.

Zgłoszenia przyjmujemy do 26 marca 2012 r. Więcej informacji znajduje się na stronie http://liderzy.pl/

PnWtŚrCzPtSo
  01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica