Zobacz całą galerię


Święto Łęgów z Napoleonem

27 lutego 2012 - Zbigniew Posacki


Od najbliższego naboru wniosków z programu Leader Rada Lokalnej Grupy Działania będzie dokonywać ich oceny poprzez elektroniczny system. Pozwala on na ocenę wniosków z pozycji przeglądarki internetowej pod wcześniejszym zalogowaniu się. Dzięki temu ocena wniosków będzie nie tylko sprawniejsza, ale zaoszczędzi również konieczność drukowania wielu dokumentów. Jak każda nowość, musi jednak został przetestowana, dlatego też Rada zebrała się, żeby dokonać próbnej oceny i wnieść ewentualne uwagi do pracy systemu.

Ponadto Członkowie Rady wraz z Prezesem Zarządu Rafałem Plezią i pracownikami biura LGD przedyskutowali dokładnie sposób oceny pod względem lokalnych kryteriów rozwoju. W dyskusji nad każdym kryterium chodziło o wyeliminowanie ewentualnych rozbieżności w ocenie wynikającej z interpretowania zapisów w lokalnych kryteriach wyboru. Najwięcej dyskusji poświęcono kryterium dotyczącym innowacyjności i działania w partnerstwie. Wyniki tej dyskusji zostaną opracowane i udostępnione na stronie internetowej.

Rada dokonała wyboru nowej komisji do oceny wniosków w ramach programu „Działaj lokalnie”. Nabór wniosków ruszy już w marcu i organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z Partnerstwa Krainy Łęgów Odrzańskich będą mogły pozyskać do 6000 zł. Pozyskanie dotacji z tego programu nie należy do najtrudniejszych, dlatego szczególnie zachęcane są nowe organizacje, które dotąd wcześniej nie sięgały po środki zewnętrzne na rozwój swoich środowisk lokalnych.

Nowy skład komisji to: Justyna Tracichleb, Bolesław Demecki, Lilla Różańska, Mariola Kądziela, Tomasz Sokołowski, Beata Pęcherek oraz Paweł Cybulski. Podstawową zasadą, która była stosowana przy wyborze komisji, to reprezentowanie każdego z sektorów oraz obszaru części Partnerstwa.

Ostatnią decyzji Rady było dokonanie wyboru miejsca tegorocznego Święta Łęgów Odrzańskich. Do biura wpłynęły dwie oferty: „Festiwal Lata” w Miękini oraz „Biesiada nad Kaczawą u boku Napoleona” w Prochowicach. Decyzją głosów radnych zwyciężyła Biesiada organizowana przez Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu, która otrzymała 20,9 pkt. Wniosek Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini otrzymał średnią 19,9 pkt.

Termin organizacji Święta Łęgów Odrzańskich planowany jest na ostatni weekend sierpnia.

Najbliższe wydarzenia

PnWtŚrCzPtSo
 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31


fb g__
t logo_1logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica