Zobacz całą galerię


Wykorzystaj szansę dla swojej wsi

27 marca 2012 - Zbigniew Posacki

Wykorzystaj szansę dla swojej wsi! Weź udział w szkoleniu „Aktywny Lider – Aktywna Wieś”.

W związku z coraz większą możliwością pozyskiwania przez organizacje dotacji na realizację oddolnych inicjatyw na terenach wiejskich, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” zaprasza sołtysów, liderów, działaczy zaangażowanych w działania organizacji pozarządowych i społeczności lokalnych, do uczestnictwa w cyklu szkoleń „Aktywny Lider – Aktywna Wieś”.

Nabór kierowany jest przede wszystkim do osób, które są:

1. ambitne i aktywne w swojej społeczności lokalnej,

2. liderami sołectw, organizacji lub grup planujących powołać stowarzyszenie

3. liderami z wizją rozwoju swojej społeczności i zmiany jej środowiska na lepsze

4. mieszkańcami obszaru Lokalnej Grupy Działania Krainy Łęgów Odrzańskich (tj z gmin Miękinia, Środa Śląska, Malczyce, Brzeg Dolny, Wołów, Wińsko, Prochowice, Ścinawa, Rudna, Pęcław, Jemielno, Głogów - gm. wiejska),

Celem szkolenia jest wsparcie osób aktywnych w codziennej, społecznej pracy z członkami swojej organizacji lub społecznością i jej otoczeniem, poprzez poszerzanie wiedzy oraz nabywanie doświadczeń a także przygotowanie sołtysów i ich organizacji do pozyskiwana środków z zewnętrznych źródeł, w tym w ramach Programu LEADER.

Obszar tematyczny szkolenia:

  • Komunikacja społeczna
  • Tworzenie i rozwój organizacji pozarządowej
  • Organizacja pozarządowa podstawy prawne zarządzania organizacją - akty prawne
  • Organizacja pozarządowa - finanse w tym księgowość
  • Zarządzanie w najbliższym otoczeniu - od potrzeb i problemów do zmiany
  • Tworzenie wniosków projektowych
  • Formy i możliwości wsparcia działań społeczności wiejskiej (np. Program LEADER, Odnowa i Rozwój Wsi, Działaj Lokalnie)

Szkolenia poprowadzą doświadczeni trenerzy, liderzy oraz animatorzy lokalnych partnerstw z doświadczonych organizacji pozarządowych.

Szkolenie składa się z 3 zjazdów i odbędzie się w terminach ustalonych przez organizatora w porozumieniu z uczestnikami.

Koszt szkolenia w tym materiały szkoleniowe, nocleg oraz wyżywienie pokrywają organizatorzy projektu. Dojazd na miejsce szkolenia na koszt własny.

Formularz zgłoszeń, dostępny na stronie www.lgdodra.pl prosimy przesyłać pocztą, faxem lub mailem do biura Stowarzyszania , 59-230 Prochowice, Plac Kopernika 6, do dnia 16 kwietnia 2012r.

Osoba odpowiedzialna za rekrutację: Zbigniew Posacki Tel. 76/8584545 lub 509 408 670, fax 76/8585454, e-mail: zbigniewposacki@lgdodra.pl

Osoby, które ukończą szkolenie otrzymają zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu „Aktywny Lider – Aktywna Wieś” oraz stałe wsparcie ze strony Stowarzyszenia LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich”

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica