Zobacz całą galerię


Młodzież z Prochowic najlepsza

23 maja 2012 - Zbigniew Posacki


W zawodach wzięły udział Młodzieżowe Rady Miast i Gmin z Dolnego Śląska w tym: Żmigród, Prochowice, Oborniki Śląskie, Świdnica, Długołęka, Jaworzyna Śląska oraz Parlament Młodzieży Wrocławia.

Głównym celem spotkania było zebranie jak największej ilości książek, które zostałyby przekazane miejscowej bibliotece. Po licznym przybyciu młodych radnych przydzielono drużyny do odpowiednich grup. Sędzią głównym zawodów był Jakub Lewalski. Rywalizację rozpoczął mecz Długołęki z Jaworzyną Śląską, który zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny gości. Kolejne starcia dostarczały kibicom coraz to większych emocji i zapewniały świetną zabawę. Nie obyło się bez mistrzowsko rozegranych akcji, ale także samobójczych golów i niegroźnych kontuzji. Pomimo tego wszyscy spędzali miło czas integrując się z innymi Młodzieżowymi Radami, oraz wymieniając się przy tym własnymi doświadczeniami.

W czasie rozgrywek odbywał się również grill zorganizowany przed halą sportową. Po zakończeniu kwalifikacji do rundy finałowej z grupy A weszła drużyna Parlamentu Młodzieży Wrocławia oraz MRM Prochowic, natomiast z grupy B do finału dostał się zespół gospodarzy pokonując w rzutach karnych Jaworzynę Śląską.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezkompromisowym zwycięstwem Prochowic, zaś kolejne miejsca zajęli: II miejsce- Parlament Młodzieży Wrocławia, III miejsce- MRG Długołęka, IV miejsce- Jaworzyna Śl., V miejsce- Oborniki Śląskie, VI- miejsce Świdnica oraz VII miejsce- Żmigród. Tytuł Króla Strzelców otrzymał Sławomir Brol, który zdobył w sumie 8 bramek w turnieju. Nagrody oraz puchary w imieniu Wójta Gminy Długołęka wręczył Przewodniczący Rady Gminy Długołęka- Mirosław Duda.

Źródło: www.gmina.dlugoleka.pl

PnWtŚrCzPtSo
      01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30


fb g__
t logo_1logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica