Zobacz całą galerię


Ścinawa miastem bluesa

25 lipca 2012 - Zbigniew Posacki

W godzinach południowych odbył się konkurs zespołów, na którym wystąpili: Cheap Tobacco, Damian Luber (eliminacje HPG), Free Men, Last Will, Niebieska Sowa oraz The Mohers Band.

Po zaciętej rywalizacji najlepszą kapelą a tym samym zwycięzcą całego konkursu został zespół Cheap Tobacco. Natomiast nowa gitara ufundowana przez Gewa Music Polska powędrowała do zespołu "Niebieska Sowa"

Nieodłączną częścią festiwalu jest towarzyszący mu zlot motocyklistów z całego kraju w tym roku gościnnie przybyli na zlot członkowie klubu motocyklowego Harley Davidson z Berlina. Tegoroczny zlot odbył się w dniach: 20-22 lipca, organizatorem zlotu było Moto Silesia, przy współpracy z organizatorami V Festiwalu „Ścinawski Blues nad Odrą". Motocykliści biwakowali przez trzy dni na specjalnie przygotowanym polu biwakowym w okolicach portu w Ścinawie.

Dla wszystkich chętnych motocyklistów w trakcie festiwalu zorganizowano zlotowe zabawy między innymi: picie piwa przez słomkę na czas, jedzenie jajek w majonezie bez użycia rąk czy wyścig rydwanów oraz przeciąganie liny w której udział wziął Burmistrz Ścinawy Andrzej Holdenmajer oraz Radni Arkadiusz Wilgosz i Józef Szuszkiewicz.

Na zlocie Blues nad Odrą w Ścinawie po raz pierwszy w historii odbyły się zawody klubów motocyklowych w smoczych łodziach. Łodzie z twardymi facetami w środku rywalizowały o tytuł najsprawniejszego i najsilniejszego klubu. Do łodzi zasiadło po 6 osób jako „siła napędowa" oraz 1 bębniarz nadająca tempo. Wygrali najlepsi.

Wszystkie zespoły grające na festiwalu podbiły serca słuchaczy. Miażdżącego ataku na zgromadzonej publiczności dokonał zespół Harmonijkowy Atak, który dał mistrzowski popis gry na harmonijce ustnej i tym samy zyskał nowa grupę fanów.

Jednak w tym roku prawdziwą gwiazdą wieczoru okazał się Carlos Johnson & Hoo Doo Band. Ten leworęczny czarnoskóry muzyk zachwycił wszystkich gości swoją mistrzowską umiejętnością gry na gitarze. Na zakończenie Carlos otrzymał od Burmistrza Ścinawy Andrzeja Holdenmajera pamiątkową statuetkę, a sam burmistrz złożył mu gratulacje za tak mistrzowski popis gry na gitarze.

- Chciałbym pogratulować Darkowi tak świetnie przeprowadzonego festiwalu, na którym wystąpiły tak znakomite gwiazdy. Jednocześnie dziękuje wszystkim motocyklistom i gościom za tak liczne przybycie i za niesamowitą atmosferę jako dało się odczuć w tym roku w Ścinawskim Porcie – mówił na zakończenie festiwalu Burmistrz Ścinawy Andrzej Holdenmajer - mam nadzieje, że z każdym następnym rokiem festiwal będzie gościł coraz więcej osób, a sam festiwal znajdzie się na mapie obowiązkowych imprez na liście każdego miłośnika bluesa oraz miłośników metalowych rumaków - dodaje burmistrz.

Dzięki uprzejmości firmy KamNet festiwal po raz kolejny można było oglądać na żywo w Internecie, a do dyspozycji zgromadzonych motocyklistów i gości był dostępny darmowy internet na terenie portu. W tym roku z możliwości obejrzenia transmisje on-line skorzystało ponad 10.000 osób z czego blisko ponad 1000 obejrzało występ Carlosa Johnsona & Hoo Doo Band

Źródło: www.scinawa.pl

Galeria zdjęć na www.scinawa.pl

V Ścinawski Blues Nad Odrą 2012

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica