Zobacz całą galerię


Wielki sukces zespołu z Brzegu Dolnego

13 sierpnia 2012 - Zbigniew PosackiOd 23 czerwca do 3 lipca młodzież z dolnobrzeskiego zespołu "Rytmy Planety" uczestniczyła w XIV Międzynarodowym Festiwalu "Kubański Kazaczok". Zespół odniósł duży sukces. Otrzymał nagrodę Grand Prix za taniec ludowy "Krakowiak" oraz pierwsze miejsce w kategorii układów choreograficznych. Zwycięskiemu zespołowi towarzyszyła Dyrektor DOK-u Pani Danuta Chłód, która jest bardzo poświęcona swojej pracy z młodzieżą. Wielki trud ciężkiej pracy, choreograf Iriny Karpenko, która ma w sobie wielki talent i charyzmę, oraz całego zespołu daje rezultaty. Nowe układy taneczne, nowe stroje budzą wielki zachwyt publiczności.

-Jako zespół jeździmy dużo po całej Polsce i za granicą, dla nas nieważne jest gdzie się znajduje scena czy w dużym mieście czy w małej wiosce, ważna jest widownia, która przyjmuje to co chcemy jej dać. Wyjście na scenę to niesamowita magia, jest to uczucie, którego nie można opisać. Brawa, autografy, proszenie o naukę tego co potrafimy. To największa nagroda i duma za moją pracę i całego zespołu "Rytmy Planety" - mówi Irina Karpenko:

Radość tańczącej młodzieży za zajęcie I miejsca jest bardzo duża.

-Dzięki temu wyjazdowi mogłam zwiedzić wiele ciekawych miejsc, poznać nowych ludzi, nauczyć się nowych rzeczy. Podczas festiwalu gdy usłyszeliśmy, że wygraliśmy pierwsze miejsce nie mogłam w to uwierzyć. Jesteśmy z siebie dumni, że mogliśmy pokazać to co potrafimy i jeszcze zostać docenionym za to co robimy. To nie był nasz pierwszy wyjazd i mam nadzieję, że nie ostatni, ale ten był wyjątkowy i szczególnie zapadnie mi w pamięci - powiedziała jedna z tancerek zespołu - Brenda Romaniuk

-Ostatnio zespół "Rytmy Planety" uczestniczył w Letniej Szkole Artystycznej prowadzonej przez zespół zawodowy "Śląsk". Na naszą młodzież zwracali uwagę nie jak na amatorów, ale jak na zawodowych tancerzy. Byli zaskoczeni wysokim poziomem wykonania różnych technik od tańców ludowych do Hip-Hopu. Po koncercie w Koszęcinie były duże brawa i gratulacje od zespołu "Śląsk", który bardzo docenił to co potrafimy - podsumowała Irina Karpenko.

Dzięki wyjazdom krajowym i zagranicznym dolnobrzeskiej utalentowanej tańczącej młodzieży promowane jest miasto Brzeg Dolny. Oby tych wyjazdów było jak najwięcej.

  Zofia Maksymowicz

PnWtŚrCzPtSo
    01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica