Zobacz całą galerię


Święto Łęgów Odrzańskich w stolicy krainy

22 sierpnia 2012 - Zbigniew Posacki

Tym razem Prochowice przyjmują gości z całej Krainy Łęgów Odrzańskich na wspólnym święcie partnerstwa. Impreza odbywać się będzie na prochowickim zamku przy cyklicznej już Biesiadzie nad Kaczawą u boku Napoleona.

Walka o puchar


Tradycyjnie gminy nadodrzańskie będą konkurować o puchar Krainy Łęgów Odrzańskich. W tym roku jest to szklana figura prochowickiego zamku z grążelem i kanią ruda. Konkurencje będą dziwaczne i dlatego organizatorzy nie zdradzają na czym będą polegać. Przewidują jednak, że łzy radości 5 osobowych zespołów i widzów wypełnią całą fosę pod prochowickim zamkiem.


Zamach na NAPOLEONA


Już teraz dochodzą słuchy, że w niedzielę pod zamkiem będzie BONAPARTE na swoim koniu. Z tajnych źródeł wiemy, że planowany jest zamach na cesarza. Zapewne rozegra się niezła chryja z hukiem armat i brzękiem stali. Warto na taką bitkę przyjechać i zobaczyć z bliska koniec tej historii. O to, żeby było spektakularnie i widowiskowo zadba profesjonalna grupa rekonstrukcyjna Pułk 2-gi Piechoty Krotoszyce. Wszystko rozpocznie się od korowodu historycznego z prochowickiego rynku na zamek o godzinie 15.00.


Zabawa i rozrywka


Dla najmniejszych uczestników przewidziano sporo atrakcji. Będą dmuchańce, kule wodne, eko - puzzle, rzutki i animatorzy. Starsi będą mogli skorzystać z kiermaszu dworskiego i obkupić się w produkty lokalne lub pocieszyć oko na wystawie myśliwskiej przygotowanej przez Koło Łowieckie LIS z Prochowic. Będzie dostępna również galeria obrazów z XXVI pleneru plastycznego, organizowanego rokrocznie przez Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu.Pierwsze brzmienie łęgów


Na scenie niespodzianka. Po raz pierwszy przedstawimy utwory z projektu „Odra orkiestra” z udziałem Michała Zygmunta, współtwórcy tego niezwykłego działania. W ramach występu uczestnicy usłyszą utwory poświęcone w całości Krainie Łęgów Odrzańskich. Jest to efekt pracy kilku muzyków, dzięki którym powstał muzyczny obraz łęgów pod nazwą „Odra orkiestra”. Nad projektem pracowali również producent Roli Mosimann oraz multiinstrumentalista Konrad Rogiński.


Muzyczna zabawa


Dużo muzyki będzie w sobotę. Wystąpią wtedy laureaci festiwalu Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” w koncercie pod nazwą „Zaczarowana piosenka”. Tradycyjnie biesiadę uświetni lokalny „Chór dnia jednego”, a zaraz po nim letni wieczór rozgrzeje grupa The POSTMAN nazywana polskimi Beatlesami. Jeśli ktoś będzie miał ochotę pobawić się dalej to właśnie dla niego będzie dyskoteka pod gwiazdami w sobotni wieczór.


Zapraszamy serdecznie.


PnWtŚrCzPtSo
    01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica