Zobacz całą galerię


Seria odcinków Szlakiem Odry w telewizji TVP

7 września 2012 - Rafał Plezia

Ruszyła produkcja i emisja nowych filmów o Odrze. Produkcję uruchomiła TVP Info Wrocław a nasze LGD miało nie mały udział w uruchomieniu tego działania ponieważ mocno animowaliśmy powstanie tej serii. Obecnie do działania przyłączyły się niemal wszystkie samorządy wzdłuż rzeki Odry.


O czym to jest?


O ciekawych do odwiedzenia miejscach wzdłuż rzeki poznawanych przez różnych podróżników. I tak w Krainie Łęgów Odrzańskich w pierwszym odcinku można poznać atrakcje Ekomuzeum Zaborowa Kraina, średniowieczną Środę Śląską oraz ukryte zakątki Malczyc. Miejsca te poznawane są przez dwóch rowerzystów Marcina Brzezińskiego i Andrzeja Węgierskiego.

Kolejny odcinek będzie można poznać bezpośrednio na Odrze z galara. Tutaj obejrzymy bliżej rzekę oraz atrakcje wyłaniające się z łęgowych gąszczy w Brzegu Dolnym, Lubiążu i Ścinawie.

Ostatni odcinek poświęcony jest atrakcjom dostępnym dla motocyklistów, którzy odwiedzają gminę Wińsko, Jemielno i Rudna. W odcinku wystąpili Mirosław Niewęgłowski, Ireneusz Grzywa i Czesław Sak.


Emisja


Oczywiście nie możemy zdradzić wszystkich atrakcji ponieważ można je będzie obejrzeć w TVP INFO WROCŁAW w każdy piątek o godzinie 18.15. w okresie od lipca do końca września 2012r.


W partnerstwie siła


Program nie mógłby powstać bez zaangażowania naszych samorządów i lgd. Lgd na realizację programu wykorzystała swoje środki na Funkcjonowanie lgd, nabywanie umiejętności i aktywizację pochodzące z Leadera (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, UE). Cegiełki sponsorskie do 3 ostatnich nakręcanych odcinków zostały dołożone przez Gminę Miękinia, Środa Śląska, Malczyce, Brzeg Dolny, Wołów, Ścinawa, Wińsko, Jemielno i Ścinawa. Swoje odcinki ma już Wrocław i gminy z za Wrocławia.


Już teraz jako LGD chcemy podziękować za ogromne zaangażowanie w tworzeniu filmów osobom które poświęciły swój czas na tą produkcję. Jest to ponad 40 osób zaangażowanych do filmu lub jego produkcji oprócz gmin i ośrodków kultury do realizacji programu przyczynili się: Ekomuzeum Zaborowa Kraina, Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej, Kompleks Hotelowo-Sportowy w Brzegu Dolnym, Stocznia Malbo w Malczycach, Ochotnicza Straż Pożarna w Lubiążu, Stowarzyszenie Lubiąż, Sekcja Motocyklowa ISKRA z Rudnej, MOTOSILESIA, Stowarzyszenie „Jezierzyca” z Krzelowa oraz Zbigniew Pilch, Kazimierz Szremski, Krzysztof Próchnicki, Piotr Gajewski, Bartłomiej Krysa, Katarzyna Paczkowska, Henryk Smelkowski.


Zapraszamy do TV.  

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica