Zobacz całą galerię


Goście z Saksonii

11 września 2012 - Zbigniew Posacki


W skład 9–osobowej delegacji z Niemiec wchodzili burmistrzowie, przedstawiciele tamtejszego odpowiednika LGD, a także rolnicy czy reprezentanci stowarzyszeń. Region SachsenKreuz+ będzie najprawdopodobniej partnerem LGD KŁO w ramach tzw. projektów współpracy realizowanych w ramach osi Leader PROW 2007-2013.

Naszym gościom historię i dzień dzisiejszy Ścinawy, na spotkaniu w CTiK, zaprezentował burmistrz Andrzej Holdenmajer, zwracając szczególną uwagę na Odrę i turystykę. Swoje prezentacje mieli także Rafał Plezia – prezes LGD oraz Mariola Kądziela – przewodnicząca Rady LGD. Miłym akcentem wizyty była na pewno przejażdżka bryczką do Portu Ścinawa. Niestety ze względu na niski stan wody w Odrze nie odbyła się zaplanowana wcześniej przejażdżka motorówkami, ale być może uda się to nadrobić przy następnej wizycie.

Niemieccy goście pozostali w Polsce do niedzieli. W piątek spotkali się jeszcze z przedstawicielami rad Prochowic – zarówno tej dorosłej, jak i młodzieżowej. Prochowiczanie przedstawili także organizowane przez siebie imprezy współfinansowane ze środków programu Leader, np. niedawne Święto Łęgów Odrzańskich i Biesiadę nad Kaczawą u boku Napoleona. Przedstawiliśmy im także sposób wdrażania Leadera w Polsce oraz aplikację, za pomocą której oceniane są wnioski, a która spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Sobota stała pod znakiem Lubiąża – zwiedzanie klasztoru, zapoznanie się z działaniami Stowarzyszenia Lubiąż i oczywiście Oblężenie Klasztoru. W niedzielę natomiast nasi partnerzy gościli w Malczycach – w izbie pamięci i stoczni oraz w winnicy Jaworek w Miękini.

Było to kolejne spotkanie między przedstawicielami obu regionów LGD (pierwsze w Polsce) i miejmy nadzieję, że wkrótce zaowocują konkretnymi projektami.

Justyna Tracichleb

PnWtŚrCzPtSo
  01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


fb g__
t logo_1

baza organizacji

baza organizacji


logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


wyprawy_odkrywcow_logo2

haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica