Zobacz całą galerię


Spotkanie dolnośląskich LGD w Czeszowie

19 marca 2013 - Tomasz Sokołowski

W dniach 11/12.03.2013 odbyło się spotkanie w miejscowości Czeszów. Spotkanie to zostało zorganizowane przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich,  było poświęcone giełdzie pomysłów realizowanych w Dolnośląskich Lokalnych Grupach Działania, ale i nie tylko poruszone zostały sprawy bieżące dotyczące wdrażania lokalnych strategii rozwoju.

Projekty Współpracy zostały omówione przez  Dyr. Pawła  Czyszczonia  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w raz z stopniem realizacji projektów i składanych wniosków.

O stopniu realizacji działań w ramach Wdrażania lokalnych strategii rozwoju wypowiedział się  zastępca Jacek Kaszuba, który porównując realizację działań dolnośląskich LGD-ów i UMWD ocenił tą pracę bardzo dobrze.

 Na spotkaniu gościł również Dyr. Ryszard Czerwiński  z Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, który proponował współpracę z Lokalnymi Grupami Działania z obszaru Dolnego  Śląska, oraz poinformował o tegorocznych imprezach i zachęcił do wzięcia udziału. Efektem tego spotkania ma być kolejne spotkanie w sprawie porozumienia LGD-DODR. Spotkanie będzie przeprowadzone z powiatowymi kierownikami DODR i prezesami LGD.

Kolejnym modułem spotkania były prezentacje stanowiące dobrą praktykę i innowacyjne działania, wymiana doświadczeń  w grupach gdzie można było dowiedzieć się o szczegółach i sposobach ich realizacji. Wśród najciekawszych zadań realizowanych przez LGD-y warto wymienić:

· Płytę muzyczną Odra Orkiestra  wraz z teledyskami i reportażem realizowaną przez LGD Kraina Łęgów Odrzańskich,

· Portal aktywizujący wsie w LGD Doliny Baryczy,

· Przewodnik za ladą w LGD Kwiat Lnu.

Przeprowadzono również prezentację projektów współpracy w różnym stopniu realizacji. Z ramienia Krainy Łęgów Odrzańskich zaprezentowano projekt „Szlakiem Dolnośląskich Ekomuzeów” złożony wspólnie z LGD Wrzosowa Kraina i LGD Partnerstwo Integracja Turystyka.

Bardzo ciekawe wnioski i doświadczenia z realizacji Projektu Współpracy przedstawiły LGD Dobra Widawa i LGD Partnerstwo Izerskie.

Wspólnie podjęto decyzję o kontynuacji wymiany doświadczeń w ramach przeprowadzonej formuły.

W drugim dniu spotkania odbyło się szkolenie poświęcone ustawie o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy oraz opracowaniu regulaminu na potrzeby LGD, szkolenie to prowadziła prawnik z Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Za przygotowania poszczególnych paneli spotkania dziękujemy również Pani Irenie Krukowskiej z Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja”, Katarzynie Wrona UMWD oraz Rafałowi Plezi z Krainy Łęgów Odrzańskich.

Przygotowała Sylwia Przybysz

PnWtŚrCzPtSo
      01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31


fb g__
t logo_1

baza organizacji

baza organizacji


logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


wyprawy_odkrywcow_logo2

haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica