Zobacz całą galerię


Wyniki konkursu

4 czerwca 2013 - Zbigniew Posacki

Logo_MADS

Program grantowy „Mała Architektura, Duża Sprawa” wspiera najciekawsze projekty budowy, remontów i adaptacji obiektów służących mieszkańcom Krainy Łęgów Odrzańskich.

Wybrane projekty otrzymały wsparcie w postaci materiałów budowlanych od firmy Röben, o łącznej wartości 14 924,88 zł. Na konkurs wpłynęło 5 projektów na wnioskowaną kwotę 23 863, 44 zł. Wartość projektów była jednak zdecydowanie większa, ponieważ kwota wkładu własnego wyniosła 33 221,28 zł, w tym ponad 20 000,00 zł wkładu w postaci pracy wolontarystycznej. Z uwagi na to, że jeszcze przed posiedzeniem Komisji Konkursowej wycofany został jeden wniosek, ocenie podlegały 4 projekty.

Rozstrzygnięcie programu grantowego miało miejsce 4 czerwca 2013 r. w siedzibie współorganizatora konkursu – firmy Röben Polska. Oceny wniosków dokonała komisja, w skład której weszli Mirosław Skóra i Krzysztof Omilian z firmy Röben, przedstawiciele sektorów społecznych: Wanda Hańska (Stowarzyszenie „Jezierzyca” – Gmina Wińsko) i Zbigniew Posacki (Stowarzyszenie Lubiąż – Gmina Wołów) oraz przedstawiciel sektora publicznego: Marcin Brzeziński (Gmina Środa Śląska).

Jednomyślny zwycięzca

Pierwsze miejsce zdobył jednomyślnie projekt Stowarzyszenia Aktywne Sołectwo Węgrzce-Wrzeszów (gmina Wińsko). Zakłada on budowę pieca chlebowego wraz z grillem, który będzie wykorzystywany m.in. podczas imprezy „Święto plonów i chleba”, organizowanej z powodzeniem już od kilku lat w Węgrzcach. Na drugim miejscu uplasował się projekt Stowarzyszenia „Borek Wieś Naszych Marzeń” (gmina Głogów) dotyczący budowy wiaty rekreacyjnej. Wiata będzie służyła m.in. organizacji spotkań, imprez i innych wydarzeń adresowanych zarówno do mieszkańców Borku jak i turystów odwiedzjących tę miejscowość. Ostatnim projektem, który otrzyma materiały budowlane od firmy Röben, jest projekt złożony przez Ochotniczą Straż Pożarną w Ścinawie, w ramach którego, poprzez budowę grilla, rozbudowana zostanie istniejąca już infrastruktura turystyczna nad Odrą.

Wspólnym celem wszystkich tych inicjatyw jest aktywizacja lokalnej społeczności, integracja mieszkańców oraz rozwój rekreacji i turystyki na terenie Krainy Łęgów Odrzańskich.

(inf. Ewa Baran)


  • wyniki_oceny_merytorycznej.pdf
    Wyniki oceny merytorycznej po posiedzeniu Komisji Konkursowej w ramach Konkursu „Mała architektura, duża sprawa”
PnWtŚrCzPtSo
  01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica