Zobacz całą galerię


Inicjatywa 2012 rozstrzygnięta

19 sierpnia 2013 - Zbigniew Posacki


Komisja konkursowa w składzie: Mariola Kądziela (Przewodnicząca Rady LGD – Stowarzyszenie dla Powiatu), Leszek Rydz (Gmina wiejska Głogów), Bolesław Demecki (Gmina Prochowice), nie miała łatwego zadania przy rozpatrywaniu projektów. Po długich obradach, po zsumowaniu punktów przyznanych przez członków komisji wyłonił się zdecydowany lider konkursu.

Najwięcej punktów (69) i zaszczytny tytuł „Inicjatywy Partnerstwa Krainy Łęgów Odrzańskich” otrzymało Stowarzyszenie mieszkańców Krzydliny Wielkiej „Kreda” (Gmina Wołów) za aktywizacje dzieci, młodzieży i dorosłych. Była to, według komisji, inicjatywa o największym zasięgu pod względem uczestników i znacznym zaangażowaniu mieszkańców, a także bogatą ofertą zajęć.

Drugie miejsce (61 pkt) i pierwsze wyróżnienie otrzymało Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Słup (Gmina Środa Śląska) za projekt Budowy altany gastronomicznej za stałym grillem i wędzarnią”. Według komisji inicjatywa, ta trwale wpisuje się w krajobraz miejscowości i pozytywnie wpływa na jej wizerunek.

Drugie wyróżnienie (59 pkt) otrzymało Stowarzyszenie Lubiąż (Gmina Wołów) za działania aktywizujące młodzież na rzecz rozwoju Lubiąża czyli przede wszystkich przygotowania i udział w średniowiecznej inscenizacji historycznej „Oblężenie Klasztoru”.

Komisja przyznała dwa podziękowania za udział i aktywność grup nieformalnych dla grupy mieszkańców i przyjaciół Gałowa za projekt „Jesteś bezpieczny na placu zabaw w Gałowie” oraz Sołectwa Lutynia za projekt wyznaczenia na terenie parku miejsca do wypoczynku.

Zwycięzcy, oprócz pamiątkowych dyplomów, otrzymali nagrody w postaci bonów. 600 zł za nagrodę główną, 300 zł za I wyróżnienie oraz 100 zł za II wyróżnienie.

Niezwykle cieszy fakt aktywności grup z obszaru LGD, a także to, że na realizację projektów pozyskują duże środki zewnętrzne, wykonując przy tym wiele pracy społecznej.

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica