Zobacz całą galerię


Sum Krainy Łęgów Odrzańskich

18 września 2013 - Zbigniew Posacki

Odrzańskie zawody wędkarskie będą integrować wędkarzy nadodrza.

Polski Związek Wędkarski Okręgi we Wrocławiu i w Legnicy przy współpracy z Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich zaprasza 2 osobowe drużyny na zawody wędkarskie Sum Krainy Łęgów Odrzańskich. Zawody odbędą się 5 października 2013r. w Porcie Ścinawa, którego gospodarzem jest Burmistrz Ścinawy Andrzej Holdenmajer.

Wydarzenie będzie wyjątkowe, ponieważ oprócz przysłowiowego moczenia kija będzie integracja, debata i edukacja członków Polskiego Związku Wędkarskiego.

- Współorganizując zawody liczymy na pogawędkę z wędkarzami o problemach w zakresie wędkarstwa i środowiska Łęgów Odrzańskich – mówi Rafał Plezia - Prezes LGD. To może być dobry punkt zaczepienia do współpracy w sferze bioróżnorodności wód i ochrony środowiska.

Wstęp będzie dość mocny, ponieważ w dziedzinie ichtiologii o wodach rzeki Odry będzie wykładał dr Jan Błachuta, autorytet w świecie wędkarskim. Do wysłuchania wykładu eksperta zapraszamy nie tylko uczestników zawodów ale i innych mieszkańców Nadodrza.

W zawodach zastosujemy nowatorską metodę oceny i punktacji, każdy zawodnik z drużyny, będzie musiał posiadać aparat fotograficzny lub telefon z aparatem – zapowiada Marek Zarzecki z lubińskiego Koła PZW. Ryby będą fotografowane na specjalnej macie do pomiaru, a następnie wypuszczane. Metoda cieszy się ogromną popularnością w ostatnich latach. O szczegółach stosowanej metodyki będziemy instruować w trakcie zawodów.

Zgłoszenia trzeba kierować jak najszybciej, bowiem data zgłoszenia jest jednym z czynników decydujących o udziale, a tylko 30 drużyn może wziąć udział w zawodach.

Organizatorzy przewidują dużo zgłoszeń, ponieważ zachęcają nagrody, certyfikaty udziału i puchar będzie nietypowy. Jest nim rzeźbiona ryba Suma z Krainy Łęgów Odrzańskich, wykonana przez artystę Pawła Dudzińskiego.

O szczegółach zawodów informuje nas Regulamin zawodów wędkarskich „Sum Krainy Łęgów Odrzańskich” do pobrania poniżej.

PnWtŚrCzPtSo
    01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica