Zobacz całą galerię


Szukamy przewodników za ladą

5 lutego 2014 - Zbigniew Posacki

„Przewodnik za ladą” to innowacyjny pomysł na stworzenie nowych miejsc lokalnych informacji turystycznych, których jest bardzo mało na terenach pięciu LGD zaangażowanych w realizację projektu. Zwiększenie ilości punktów, w których turysta może uzyskać profesjonalną informację o atrakcjach regionu oraz otrzymać materiały promocyjne jest więc konieczne. Informacje turystyczne są prowadzone najczęściej przez samorządy lokalne w dniach i godzinach zgodnych z pracą urzędów. My chcemy pójść krok dalej. W ramach projektu chcemy znaleźć i wybrać takie miejsca, gdzie turysta dociera najczęściej, czyli np. sklepy lokalne, gospodarstwa agroturystyczne, restauracje, ekomuzea, miejsca atrakcji turystycznych, ośrodki sportu i rekreacji, ośrodki kultury itp. Istotnym aspektem jest to, że miejsca te są dostępne podczas weekendów czy w godzinach wykraczających poza godziny pracy istniejących informacji turystycznych. Niemniej ważny jest fakt, że są one często prowadzone przez pasjonatów czy osoby najbardziej zainteresowane zatrzymaniem turysty w regionie lub jego powrotem. My chcemy dodać do tego lokalną informację turystyczną o całym regionie, materiały promocyjne oraz nasze stałe wsparcie.

W ramach projektu oferujemy:

Ø efektywne przeszkolenie „przewodników za ladą” - warsztat teoretyczny oraz warsztat praktyczny w formie objazdu po najciekawszych miejscach Krainy Łęgów Odrzańskich;

Ø wyposażenie wybranych miejsc w gablotkę informacyjną na materiały informacyjne i promocyjne oraz w zewnętrzną tablicę informacyjną;

Ø udział w systemie „paszportu turystycznego” Krainy Łęgów Odrzańskich;

Ø wsparcie LGD w działaniach promocyjnych i informacyjnych.

Co zyskujesz:

ü wiedzę i umiejętności,

ü wsparcie techniczne,

ü udział w regionalnym systemie informacji turystycznej,

ü prestiż bycia wizytówką Krainy Łęgów Odrzańskich J

ü pośrednio wzrost ruchu i tym samym sprzedaży Państwa produktów i usług

Co my zyskujemy? Zwiększamy dostępność informacji o regionie, jego atrakcjach, a także podwyższamy jakość informacji turystycznej i budujemy trwały system współpracy.

Jeśli jesteś więc osobą ciekawą regionu i zainteresowaną rozwojem turystyki, działasz lub pracujesz w miejscu, do którego trafiają turyści (lub po prostu osoby zainteresowane regionem), to zapraszamy Cię do współpracy. Zgłoś siebie i swoje miejsce do projektu. Formularz zgłoszeniowy należy wysłać mailem na adres justynatracichleb@lgdodra.pl do 14 lutego 2014r. Informacje szczegółowe również pod wskazanym adresem mailowym lub numerem telefonu: 604 852 801.

Uwaga: LGD Kraina Łęgów Odrzańskich szuka 24 miejsc i 24 „przewodników za ladą” – w założeniu po dwa z każdej partnerskiej gminy. Zgłoszenie nie gwarantuje więc udziału w projekcie.

PnWtŚrCzPtSo
      01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30


fb g__
t logo_1logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica