Zobacz całą galerię


Szukamy przewodników za ladą

5 lutego 2014 - Zbigniew Posacki

„Przewodnik za ladą” to innowacyjny pomysł na stworzenie nowych miejsc lokalnych informacji turystycznych, których jest bardzo mało na terenach pięciu LGD zaangażowanych w realizację projektu. Zwiększenie ilości punktów, w których turysta może uzyskać profesjonalną informację o atrakcjach regionu oraz otrzymać materiały promocyjne jest więc konieczne. Informacje turystyczne są prowadzone najczęściej przez samorządy lokalne w dniach i godzinach zgodnych z pracą urzędów. My chcemy pójść krok dalej. W ramach projektu chcemy znaleźć i wybrać takie miejsca, gdzie turysta dociera najczęściej, czyli np. sklepy lokalne, gospodarstwa agroturystyczne, restauracje, ekomuzea, miejsca atrakcji turystycznych, ośrodki sportu i rekreacji, ośrodki kultury itp. Istotnym aspektem jest to, że miejsca te są dostępne podczas weekendów czy w godzinach wykraczających poza godziny pracy istniejących informacji turystycznych. Niemniej ważny jest fakt, że są one często prowadzone przez pasjonatów czy osoby najbardziej zainteresowane zatrzymaniem turysty w regionie lub jego powrotem. My chcemy dodać do tego lokalną informację turystyczną o całym regionie, materiały promocyjne oraz nasze stałe wsparcie.

W ramach projektu oferujemy:

Ø efektywne przeszkolenie „przewodników za ladą” - warsztat teoretyczny oraz warsztat praktyczny w formie objazdu po najciekawszych miejscach Krainy Łęgów Odrzańskich;

Ø wyposażenie wybranych miejsc w gablotkę informacyjną na materiały informacyjne i promocyjne oraz w zewnętrzną tablicę informacyjną;

Ø udział w systemie „paszportu turystycznego” Krainy Łęgów Odrzańskich;

Ø wsparcie LGD w działaniach promocyjnych i informacyjnych.

Co zyskujesz:

ü wiedzę i umiejętności,

ü wsparcie techniczne,

ü udział w regionalnym systemie informacji turystycznej,

ü prestiż bycia wizytówką Krainy Łęgów Odrzańskich J

ü pośrednio wzrost ruchu i tym samym sprzedaży Państwa produktów i usług

Co my zyskujemy? Zwiększamy dostępność informacji o regionie, jego atrakcjach, a także podwyższamy jakość informacji turystycznej i budujemy trwały system współpracy.

Jeśli jesteś więc osobą ciekawą regionu i zainteresowaną rozwojem turystyki, działasz lub pracujesz w miejscu, do którego trafiają turyści (lub po prostu osoby zainteresowane regionem), to zapraszamy Cię do współpracy. Zgłoś siebie i swoje miejsce do projektu. Formularz zgłoszeniowy należy wysłać mailem na adres justynatracichleb@lgdodra.pl do 14 lutego 2014r. Informacje szczegółowe również pod wskazanym adresem mailowym lub numerem telefonu: 604 852 801.

Uwaga: LGD Kraina Łęgów Odrzańskich szuka 24 miejsc i 24 „przewodników za ladą” – w założeniu po dwa z każdej partnerskiej gminy. Zgłoszenie nie gwarantuje więc udziału w projekcie.

PnWtŚrCzPtSo
   01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28


fb g__
t logo_1logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica