Zobacz całą galerię


Warsztaty dla przewodników za ladą

14 marca 2014 - Tomasz Sokołowski

loga_lgd_za_lada

Turystyka jako nauka, społeczny dowód słuszności, region w obrazie – o tym między innymi rozmawiali uczestnicy pierwszych warsztatów teoretycznych w ramach projektu współpracy „Przewodnik za ladą”.

13 jest szczęśliwą liczbą, więc mamy nadzieję, że fakt, że właśnie tego dnia rozpoczęliśmy pierwsze warsztaty w ramach projektu współpracy pn. Przewodnik za ladą” wróży szczęśliwie jego realizacji.

W siedzibie LGD w Prochowicach spotkała się pierwsza grupa „przewodników za ladą”, czyli osób, które podjęły się, jak podkreślała prowadząca warsztaty Sławka Klijanowicz, swoistej misji promocji naszego regionu wśród turystów. Czy zadanie będzie trudne czy łatwe okaże się w przyszłości. A na razie mieliśmy czas, aby porozmawiać o rozwoju turystyki, trendach, typach turystów i psychologicznych aspektach obsługi ruchu turystycznego. Była także prezentacja o regionie Krainy Łęgów Odrzańskich, ale także o partnerskich LGD zaangażowanych w projekt (a są to Kwiat Lnu, Duch Gór, Szlakiem Granitu i Spichlerz Górnego Śląska). Zgodnie bowiem z zasadą wzajemności, stosowaną w turystyce, ale także z założeniami projektu – chcemy promować siebie nawzajem.

Wydaje się jednak, że najważniejszym punktem spotkania była możliwość… spotkania - poznania się, wymiany doświadczeń i opinii, a w niektórych przypadkach nawet numerów telefonów. Liczymy, że w ramach projektu uda nam się zbudować silny zespół osób, dzięki którym informacja o regionie będzie dostępniejsza i ciekawsza. I przede wszystkim autentyczna.


przewodnik_za_lada___Kopia__2_

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica