Zobacz całą galerię


Warsztaty dla przewodników za ladą

14 marca 2014 - Tomasz Sokołowski

loga_lgd_za_lada

Turystyka jako nauka, społeczny dowód słuszności, region w obrazie – o tym między innymi rozmawiali uczestnicy pierwszych warsztatów teoretycznych w ramach projektu współpracy „Przewodnik za ladą”.

13 jest szczęśliwą liczbą, więc mamy nadzieję, że fakt, że właśnie tego dnia rozpoczęliśmy pierwsze warsztaty w ramach projektu współpracy pn. Przewodnik za ladą” wróży szczęśliwie jego realizacji.

W siedzibie LGD w Prochowicach spotkała się pierwsza grupa „przewodników za ladą”, czyli osób, które podjęły się, jak podkreślała prowadząca warsztaty Sławka Klijanowicz, swoistej misji promocji naszego regionu wśród turystów. Czy zadanie będzie trudne czy łatwe okaże się w przyszłości. A na razie mieliśmy czas, aby porozmawiać o rozwoju turystyki, trendach, typach turystów i psychologicznych aspektach obsługi ruchu turystycznego. Była także prezentacja o regionie Krainy Łęgów Odrzańskich, ale także o partnerskich LGD zaangażowanych w projekt (a są to Kwiat Lnu, Duch Gór, Szlakiem Granitu i Spichlerz Górnego Śląska). Zgodnie bowiem z zasadą wzajemności, stosowaną w turystyce, ale także z założeniami projektu – chcemy promować siebie nawzajem.

Wydaje się jednak, że najważniejszym punktem spotkania była możliwość… spotkania - poznania się, wymiany doświadczeń i opinii, a w niektórych przypadkach nawet numerów telefonów. Liczymy, że w ramach projektu uda nam się zbudować silny zespół osób, dzięki którym informacja o regionie będzie dostępniejsza i ciekawsza. I przede wszystkim autentyczna.


przewodnik_za_lada___Kopia__2_

Najbliższe wydarzenia

PnWtŚrCzPtSo
 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31


fb g__
t logo_1logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica