Zobacz całą galerię


Relacja z Forum rękodzielniczego

9 kwietnia 2014 - Tomasz Sokołowski

8 kwietnia 2014 r w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbyło się Forum Rękodzielnicze, którego organizatorem było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”. Wzięło w nim udział 26 rękodzielników z Krainy Łęgów Odrzańskich. Forum otworzył Burmistrz Ścinawy Andrzej Holdenmajer oraz Prezes Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” Rafał Plezia. Forum poprowadził Grzegorz Idziak – trener z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji rękodzielników, tego czym się zajmują oraz w jaki sposób można dotrzeć do ich wyrobów czy prac. Były wśród nich osoby, z którymi LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” współpracuje od lat, jak Katarzyna Bobra ze Słupa, zajmująca się malowaniem na drewnianych deskach, wydmuszkach i bombkach oraz tworzeniem autorskiej biżuterii, Aleksander Sokołowski z Wojszyna - wyroby z litego drewna, Jerzy Nawara z Domaszkowa – miody i produkty pszczelarskie. Liczną grupą były panie zajmujące się haftem i szydełkowaniem: Bernadetta Chronowska z Prochowic, Iwona Judzińska z Brzegu Dolnego, Maria Kucy z Gwizdanowa, Janina Pakuła z Godzięcina, Teresa Paliwoda z Lisowic, Stanisława Słobodzian z Orzeszkowa, haftem matematycznym –Agnieszka Borodacz z Wińska. W Forum wzięli udział także Jolanta Choińska z Brzegu Dolnego - carving i biżuteria, Paweł Dudziński z Lubiąża – rzeźba w drewnie, Magdalena Górak-Kaleta z Wołowa – lalki ręcznie szyte, Agnieszka Kijewska z Chobieni i Izabela Niewiadomska z Gawron – ceramika artystyczna i użytkowa, Elżbieta Mazan z Żurawińca – anioły z masy solnej, Andrzej Mika z Wysokiej – wyroby ze słomy, Aleksandra Nowacka z Ruska – kartki 3D, Izabela Słupecka z Malczyc – papierowa wiklina, Beata Stasiak z Koźlic i Anna Ziemak z Brzegu Dolnego – tkactwo i haft, Barbara Śliwińska z Brzózki – ręcznie kute skrzynie na listy, Elżbieta Tyszko z Lisowic – witraże, ceramika, obrazy olejne, Janusz Szwiec z Wińska – wyroby z drewna.

W drugiej części Forum przystąpiono do dyskusji na temat metod, sposobów i narzędzi wzmocnienia własnego kapitału. Wśród zaproponowanych rozwiązań kładziono naciska na wspólne działania pod jednym szyldem oraz zwiększanie dostępności do informacji wewnątrz grupy, jaki i na zewnątrz – reklama, informowanie klientów, zmianę świadomości potencjalnych odbiorców.

W trzeciej części spotkania omówiono zagadnienia związane z organizacją Festiwalu Rękodzieła – imprezy o charakterze promującym i integrującym środowisko rękodzielników z tereny Krainy Łęgów Odrzańskich. Wypracowane podczas Forum rozwiązania to materiał do współpracy z pewnością na kilka najbliższych lat. Uczestnicy zadeklarowali chęć dalszej współpracy z LGD KŁO oraz podejmowania wysiłku nad budowaniem wspólnej marki produktów lokalnych. Pierwsze Forum Rękodzielnicze w Ścinawie ukazało ogromy potencjał - życzmy sobie, aby został on należycie wykorzystany.

 Pełna galeria ze zdjęciami na naszym profilu Facebook

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica