Zobacz całą galerię


Akcja ”Czysto w rezerwacie”

29 kwietnia 2014 - Małgorzata Szczerba

„AKCJA CZYSTO W REZERWACIE”

 Po raz kolejny Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” zorganizowała akcję pt. „Czysto w rezerwacie”. W tym roku pod lupę zostały wzięte dwa rezerwaty, rezerwat Brekinia w Mierzowicach gm. Prochowice oraz rezerwat Odrzyska w Lubiążu gm. Wołów.

Od rana grupy zorganizowane rozpoczęły działanie na poczet czystych rezerwatów, w Mierzowicach zaangażowani zostali uczniowie klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej w Prochowicach pod nadzorem wychowawczyni Pani Natalii Todynek biorącej czynny udział w akcji oraz kilku uczniów drugiej klasy gimnazjum w Prochowicach. W Lubiążu udział wzięli gimnazjaliści z Zespołu Szkół Publicznych w Lubiążu, pod opieką nauczycielek Pani Agnieszki Kozłowskiej, Aleksandry Twardochleb oraz Małgorzaty Kotańskiej również czynnie zaangażowanych w akcję.

Uczniowie po wysłuchaniu prelekcji związanej z zachowaniem w rezerwacie, z wielkim zapałem przystąpili do dzieła!

Podczas rozdawania kolejnych worków na odpady wśród młodzieży usłyszeć można było znaczący głos buntu i oburzenia związany z odpadami znalezionymi w rezerwacie, o ich wpływie na środowisko i żyjące tam zwierzęta. Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni na zasłużony odpoczynek z posiłkiem przy ognisku.

Myślę, że takie akcje uświadamiają młodzież jak ważne jest dbanie o środowisko nie tylko pod względem organizacji akcji sprzątania ale przede wszystkim zapobiegania degradacji środowiska.

W imieniu LGD KŁO uczniom biorącym udział w akcji czysto w rezerwacie bardzo dziękujemy.

Do zobaczenia za rok :)

PnWtŚrCzPtSo
    01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica