Zobacz całą galerię


Akcja ”Czysto w rezerwacie”

29 kwietnia 2014 - Małgorzata Szczerba

„AKCJA CZYSTO W REZERWACIE”

 Po raz kolejny Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” zorganizowała akcję pt. „Czysto w rezerwacie”. W tym roku pod lupę zostały wzięte dwa rezerwaty, rezerwat Brekinia w Mierzowicach gm. Prochowice oraz rezerwat Odrzyska w Lubiążu gm. Wołów.

Od rana grupy zorganizowane rozpoczęły działanie na poczet czystych rezerwatów, w Mierzowicach zaangażowani zostali uczniowie klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej w Prochowicach pod nadzorem wychowawczyni Pani Natalii Todynek biorącej czynny udział w akcji oraz kilku uczniów drugiej klasy gimnazjum w Prochowicach. W Lubiążu udział wzięli gimnazjaliści z Zespołu Szkół Publicznych w Lubiążu, pod opieką nauczycielek Pani Agnieszki Kozłowskiej, Aleksandry Twardochleb oraz Małgorzaty Kotańskiej również czynnie zaangażowanych w akcję.

Uczniowie po wysłuchaniu prelekcji związanej z zachowaniem w rezerwacie, z wielkim zapałem przystąpili do dzieła!

Podczas rozdawania kolejnych worków na odpady wśród młodzieży usłyszeć można było znaczący głos buntu i oburzenia związany z odpadami znalezionymi w rezerwacie, o ich wpływie na środowisko i żyjące tam zwierzęta. Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni na zasłużony odpoczynek z posiłkiem przy ognisku.

Myślę, że takie akcje uświadamiają młodzież jak ważne jest dbanie o środowisko nie tylko pod względem organizacji akcji sprzątania ale przede wszystkim zapobiegania degradacji środowiska.

W imieniu LGD KŁO uczniom biorącym udział w akcji czysto w rezerwacie bardzo dziękujemy.

Do zobaczenia za rok :)

PnWtŚrCzPtSo
   01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28


fb g__
t logo_1logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica