Zobacz całą galerię


Podsumowanie debaty na temat Lokalnej Strategii Rozwoju

22 maja 2014 - Tomasz Sokołowski

debata_logo_swiss

W dniu 9 maja 2014 roku w Centrum Kultury i Turystyki w Ścinawie odbyła się debata „Gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy?” Debata ta jest jednym z elementów projektu „Planowanie obywatelskie na obszarach wiejskich” realizowanego przez Stowarzyszenie dla Powiatu w ramach Funduszu dla organizacji pozarządowych z grantu blokowego szwajcarsko – polskiego Programu Współpracy. Spotkanie poświęcone było dwóm elementom. Po pierwsze, podsumowaniu ostatnich lat działalności LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” oraz dyskusji nad wyzwaniami jakie stają przed naszym Partnerstwem w związku z planowaniem strategicznych kierunków rozwoju na najbliższe lata.

Spotkanie otworzył burmistrz Ścinawy Pan Andrzej Holdenmajer oraz Prezes Stowarzyszenia dla Rozwoju Pani Mariola Kądziela i Prezes LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” Pan Rafał Plezia. Następnie Prezes LGD wraz z pracownikami biura zaprezentowali najważniejsze działania i osiągnięcia LGD na przestrzeni ostatnich lat, szczególną uwagę skupiając na aktywności w ramach Programu Leader. O przyszłości Leadera i uwarunkowaniach związanych z przygotowaniem do jego realizacji opowiedział Pan Paweł Antoniewicz.

W drugiej części spotkani licznie zebrani przedstawiciele lokalnych samorządów, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz lokalni liderzy wzięli udział w debacie na temat przyszłości Partnerstwa. Debata ta prowadzona była metodą open space, która pozwala na faktyczne zaangażowanie wszystkich uczestników spotkania i dyskusję wokół tematów, które są przez nich zgłoszone. A pracowaliśmy w następujących grupach tematycznych: „Wsparcie przedsiębiorczości, biznes i turystyka”; „Wsparcie dla organizacji pozarządowych”; „Edukacja regionalna dzieci i młodzieży. Wsparcie dla młodzieżowych Rady gminnych”; „Sieć rękodzielników”; „Wykluczenie społeczne”; „Infrastruktura turystyczna i społeczna oraz Kraina Łęgów Odrzańskich czysta i przyjazna”. W ramach tych grup dyskutowaliśmy o dotychczasowych osiągnięciach LGD, potrzebie dalszych działań i problemach, które należy w najbliższych latach rozwiązać. Następnie przedstawiciele każdej z grup zaprezentowali na forum wyniki swoich prac. Uczestnicy debaty wspólnie uznali, że stanowi ona pierwszy, a jednocześnie bardzo ważny, krok w przygotowaniach do stworzenia strategii rozwoju Krainy Łęgów Odrzańskich na najbliższe kilka lat. Na zakończenie debaty zagrał zespół Quintessdance ze Środy Śląskiej, który towarzyszył nam przez cały czas obrad i dyskusji.

logotypy_leader

PnWtŚrCzPtSo
    01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica