Zobacz całą galerię


Wyprawa na szczupaka, czyli Szczupak Krainy Łęgów Odrzańskich

11 czerwca 2014 - Zbigniew Posacki

Odrzańskie zawody wędkarskie będą integrować wędkarzy Nadodrza i pasjonatów rzeki Odry.

Polski Związek Wędkarski Okręgi we Wrocławiu i w Legnicy przy współpracy z Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich zaprasza 2 osobowe drużyny na zawody wędkarskie Krainy Łęgów Odrzańskich. Zawody odbędą się 13 lipca 2014r. w Lubiążu. Rozpoczęcie i zakończenie zawodów będzie się odbywać na teranie prywatnym lokalnego wodniaka Mariana Szpaka.

Wydarzenie będzie wyjątkowe, ponieważ oprócz przysłowiowego moczenia kija będzie integracja i debata członków Polskiego Związku Wędkarskiego.

-Zawody wędkarskie są dla nas doskonałą okazją do rozmowy o tematach czystości nadbrzeża rzeki Odry i starorzeczy– mówi Rafał Plezia, Prezes LGD -Liczymy na określenie wspólnych celów i realizację działań służących ochronie wód i krajobrazu.

Do poprowadzenia debaty zatrudniliśmy świetnego moderatora Grzegorza Idziaka.

W trakcie zawodów zastosujemy ubiegłoroczną metodę oceny i punktacji, każdy zawodnik z drużyny, będzie musiał posiadać aparat fotograficzny lub telefon z aparatem. Ryby będą fotografowane na specjalnej macie do pomiaru, a następnie wypuszczane. Metoda cieszy się ogromną popularnością w ostatnich latach. O szczegółach stosowanej metodyki będziemy instruować w trakcie zawodów. Metoda do naszych zawodów została wprowadzona przez Marka Zarzeckiego z lubińskiego Koła PZW który w ubiegłym roku sędziował zawody. W tym roku sędziowanie będzie po stronie oddziału Wrocławskiego, bowiem przenosimy się na drugą stronę Odry.

Zgłoszenia trzeba kierować jak najszybciej, bowiem data zgłoszenia jest jednym z czynników decydujących o udziale, a tylko 30 drużyn może wziąć udział w zawodach. Termin Zgłoszeń upływa w dniu 30 czerwca 2014 r.

Organizatorzy przewidują dużo zgłoszeń, ponieważ zachęcają nagrody, certyfikaty udziału i puchar będzie nietypowy. Jest nim rzeźbiona ryba Szczupaka z Krainy Łęgów Odrzańskich.

O szczegółach zawodów informuje nas Regulamin zawodów wędkarskich „Szczupak Krainy Łęgów Odrzańskich” do pobrania poniżej.

Najbliższe wydarzenia

PnWtŚrCzPtSo
 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31


fb g__
t logo_1logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica