Zobacz całą galerię


Ciemno, tajemniczo …. One, Two, Trio …Gorąco

20 grudnia 2007 - Tomasz Sokołowski
Ciemne, chłodne piwnice starego klasztoru, ludzie skupieni w ciszy, wtuleni we własne płaszcze w surowych warunkach, przy blasku świec, oczekują na pierwsze dźwięki jazzowego trio … lata 50 i zakazany jazz?
Oooo nieeeee, to drugi koncert jazzowy w Lubiążu, który odbył się w sobotę 15 grudnia 2007r.. Taką atmosferę po raz kolejny dało się stworzyć dzięki współpracy Klubu Jazzowego BLUE MONK oraz Stowarzyszenia Lubiąż. W piwnicach barokowego pocysterskiego zespołu klasztornego zagrał zespół One, Two, Trio w składzie Patrycjusz Gruszecki (trąbka, skrzydłówka), Mikołaj Budniak (kontrabas), Mariusz Smoliński (fortepian). Był to z pewnością pierwszy zimowy koncert jazzowy w Lubiążu. Muzycy pomimo niskich temperatur doskonale rozgrzali atmosferę w surowych wnętrzach. Publiczność przybyła z Legnicy, Lubiąża, Wołowa i okolic, doskonale bawiła się przy jazzowych kawałkach, zaś cystersi z Lubiąża dodatkowo podgrzali atmosferę Grzańcem Cysterskim i Michą Mnicha – lokalnymi specjalnościami kulinarnymi. Tego wieczora zabawa trwała do 24.00.

Pierwszy koncert odbył się we wrześniu 2006r. w pomieszczeniach cysterskiego klasztoru z tym, że w kościele Najświętszej Marii Panny. Wówczas trio z liderem Pawłem Kaczmarczykiem rozpoczęło przygodę Ekomuzeum Cysterskiego z jazzem, pod nazwą Jazz i Sacrum, która będzie kontynuowana w cyklu rocznym.
Koncert był organizowany w ramach Ekomuzeum Cysterskiego.
Koncert był współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Stowarzyszenie Lubiąż i Klub Jazzowy Blue Monk z Legnicy w ramach projektu pn. „Budowanie wizerunku Ekomuzeum Cysterskiego w oparciu o aktywność obywatelską mieszkańców Lubiąża”
Więcej informacji:
www.lubiaz.pl
www.bluemonk.republika.pl
www.ekomuzea.eko.org.pl
www.partnerstwoodry.pl


Przygotował: Rafał Plezia

PnWtŚrCzPtSo
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


fb g__
t logo_1logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica