Zobacz całą galerię


Teatralna Akademia Rozwoju Dziecka

17 października 2014 - Zbigniew Posacki

Spotkania Teatralnej Akademii Rozwoju Dziecka odbywają się dwa razy w tygodniu, w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 15.40 na świetlicy gimnazjum w Rudnej. Projekt ma charakter otwarty, podobnie jak oferowane w jego ramach zajęcia. Mogą wziąć w nim udział wszystkie dzieci z gminy Rudna w wieku przedszkolnym, a także młodsze wraz z rodzicami.

Organizujemy zajęcia plastyczne, czytamy bajki, tworzymy z dziećmi ich własne opowieści, które będą mogły stanowić kanwę przedstawień teatralnych. Zbudowany został także teatrzyk dla kukiełek, który służy do zabawy i występów dzieci.

Grupa zamierza także samodzielnie organizować spotkania teatralne i zapraszać gości z całej gminy oraz gmin sąsiadujących. Głównym celem projektu jest wspieranie rodziców, którzy nie zawsze znają sposób na spędzenie wspólnego czasu z dziećmi, poprzez stworzenie rozwijającej i twórczej oferty w tym zakresie. Tą ofertą ma stać się docelowo stworzenie od podstaw teatrzyku kukiełkowego oraz udział w przedstawieniach.

Teatralna Akademia Rozwoju Dziecka powstała dzięki nieformalnej grupie rodziców. Wzięli oni udział w konkursie granatowym „Działaj Lokalnie”, organizowanym za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”. Uzyskali 4 tys. zł. Pozostałą kwotę oraz pomoc bezgotówkową potrzebną do realizacji programu uzyskali od: gminy Rudna (wsparcie gotówkowe), a także od Stowarzyszenia Edukacyjnego „Mostek” z Rudnej, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudnej, rodziców, którzy są wolontariuszami oraz firmy EcoBioLife.

Info i zdjęcia: Joanna Woźnica

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica