Zobacz całą galerię


Spotkania z aniołami - wystawa Wołów, Brzeg Dolny

14 listopada 2014 - Tomasz Sokołowski
SPOTKANIA Z ANIOŁAMI – WYSTAWA WOŁÓW, BRZEG DOLNY

W wyjątkowym okresie jakim są nadchodzące Święta, grupa nieformalna Fabryka pomysłów serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu wołowskiego na wyjątkową wystawę „Spotkania z Aniołami”.  Wychowankowie ZPR  zaprezentują Anioły niezwykłe i niespotykane, unikatowe, kolorowe w rzeźbach oraz w poezji.

W biegu przedświątecznych przygotowań będzie można zatrzymać się na chwilę refleksji nad próbą przedstawienia czegoś, co trudno wyrazić nawet słowami.

24.11.2014r. o godz. 17.30 - uroczyste otwarcie wystawy w Brzegu Dolnym „Jestem jak mój Anioł”

w Dolnobrzeskiej Galerii przy ul Zwycięstwa, wernisaż uświetni spotkanie autorskie z prezentacją tomiku poezji wychowanków „Jestem jak mój Anioł”.

Mieszkańcy będą mogli oglądać prace w godzinach pracy galerii do  28.11.2014r.

Wstęp wolny

Projekt  „Spotkania z Aniołami” dofinansowany ze środków projektu Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw realizowany w ramach programu „Funduszu Inicjatyw Obywatelskich”

Patronat honorowy: Marek Gajos Starosta Wołowski

Beata Borowska-Podsiadła Dyrektor Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym

Opiekunowie projektu: Anna Pelak, Dorota Wiśniowska, Katarzyna Szot, Beata Świrniak

To niecodzienna inicjatywa łącząca w sobie myśl resocjalizacyjną z odwiecznym poszukiwaniem sensu ludzkiej egzystencji. Z najgłębszych zakątków naszej wyobraźni wydobywamy sentymentalna nutę poszukiwania lepszego świata. Brawurowo zostały tu wydobyte najskrytsze pragnienia nieprzeciętnych wychowanków Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu D.

Wychowankowie, rozwijając swoje pasje i zdolności na zajęciach tworzą pod kierunkiem w nauczycieli plastyków, polonistów unikatowe prace.  Prace wykonywane są prostymi narzędziami, technikami z wykorzystaniem różnych materiałów. Widząc duży potencjał i zapał naszej młodzieży, grupa nauczycieli podjęła się tego niesamowicie trudnego zadania zobrazowania wyobrażenia Anioła.

Jak przedstawić w materii coś co nie jest niematerialne?.

Jak pokazać coś co należy do natury czysto duchowej? Na te pytania odpowiadamy  w sposób niezwykle uniwersalny w formie i słowie. Czy nam się udało? Odwiedzając naszą wystawę będą mogli  Państwo ocenić sami.

Zapraszamy

plakat_2

PnWtŚrCzPtSo
    01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica