Zobacz całą galerię


I Międzyszkolny Turniej Krainy Łęgów Odrzańskich

1 grudnia 2014 - Tomasz Sokołowski

banerek_konkurs

I Międzyszkolny Turniej Krainy Łęgów Odrzańskich

Rozpoczynamy nowy projekt służący szeroko rozumianej edukacji regionalnej i promocji obszaru Krainy Łęgów Odrzańskich. Między grudniem 2014 a marcem 2015 odbędzie się I Międzyszkolny Turniej Krainy Łęgów Odrzańskich skierowany do klas szóstych szkół podstawowych.

Na nasze zaproszenie do turnieju odpowiedziało 9 szkół, a już w czwartek odbył się warsztat dla nauczycieli- opiekunów zgłoszonych klas.

Mamy nadzieję, że turniej przyczyni się do integracji, zwiększenia poczucia tożsamości lokalnej i lepszej współpracy między partnerami z różnych sektorów w obszarze edukacji regionalnej oraz że stanowić będzie udane, atrakcyjne dla uczniów połączenie zabawy z edukacją.

Celem naszej inicjatywy, oprócz upowszechnienia wiedzy o regionie wśród najmłodszych, jest także promocja nowoczesnych form edukacji, np. questów, geocachingu, rozrywek umysłowych – łamigłówki słowne, krzyżówki itp. jako narzędzi rozwijających zarówno wiedzę regionalną, jak i ogólne kompetencje uczniów. I temu między innymi poświęcony był warsztat dla nauczycieli. Przedstawiliśmy na nim ideę i zasady turnieju, wspólnie dopracowaliśmy ostateczny kształt regulaminu, a także opowiedzieliśmy o niekonwencjonalnych metodach wspierających edukację, czyli szaradziarstwie, questach i geocachingu). Udział nauczyciela w warsztacie był też pierwszym zadaniem w turnieju i zapewnił klasie zdobycie pierwszych punktów w rywalizacji.

Kolejne zadania będą mniej więcej co dwa tygodnie W okresie od grudnia 2014 r. do marca 2015 r. przekazywane do każdej uczestniczącej w turnieju szkoły (na ręce opiekuna klasy). Będą to m.in. konkurs plastyczny, literacki, fotograficzny, geograficzny. Za każde wykonane zadanie uczestnicy otrzymają punkty, które po zsumowaniu zadecydują o ostatecznej klasyfikacji. Finałem prowadzonej rywalizacji będzie Międzyszkolny Turniej Szaradziarski, który odbędzie się pod koniec marca 2015 roku. Zadania, a także najciekawsze prace oraz bieżącą punktację będziemy publikować na naszej stronie.

Dla wszystkich szkół biorących udział w turnieju przewidujemy okolicznościowe dyplomy i pamiątkowe upominki, natomiast dla laureatów trzech czołowych miejsc – cenne nagrody rzeczowe.

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica