Zobacz całą galerię


Nowy kierunek w ZSP w Rudnej!

6 marca 2015 - Zbigniew Posacki

Technik obsługi turystycznej- nowy kierunek w ZSP w Rudnej!

W roku szkolnym 2015/2016 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej rozszerza swoją ofertę edukacyjną i – poza nauką w technikum agrobiznesu- proponuje młodzieży nowy kierunek kształcenia –technik obsługi turystycznej. Jest to bardzo ważna wiadomość dla uczniów klasy trzeciej gimnazjum, którzy we wrześniu rozpoczną naukę na poziomie ponadgimnazjalnym, ale już teraz podejmują decyzje o wyborze przyszłego zawodu oraz szkole, w której będą go zdobywać.

Dlaczego warto poważnie zastanowić się właśnie nad propozycją ZSP w Rudnej? Powodów jest wiele. Z pewnością technik obsługi turystycznej to ciekawy zawód, który może dać wiele satysfakcji, ale z wyborem tego kierunku wiążą się także inne korzyści. A więc co będzie umiał i gdzie znajdzie zatrudnienie absolwent szkoły o tym profilu? W ciągu czterech lat nauki uczniowie zdobędą cały wachlarz umiejętności i wiadomości, które pomogą im wykonywać następujące zadania: organizowanie działalności turystycznej, przygotowanie, sprzedaż, realizacja i rozliczanie imprez oraz usług turystycznych, udzielanie informacji turystycznej, obsługiwanie klientów korzystających z usług turystycznych, obsługiwanie konferencji i kongresów, prowadzenie dokumentacji związanej z organizacją imprez i usług turystycznych oraz obsługą klientów, prowadzenie działań marketingowych na rzecz turystyki. Aby móc wykonywać te zadania, uczniowie zdobędą umiejętności wykorzystywania nowoczesnych technologii i obsługi programów komputerowych. Absolwent szkoły, posiadając wyżej wymienione umiejętności, poparte świadectwami ukończenia szkoły oraz posiadania kwalifikacji zawodowych, może znaleźć zatrudnienie w biurach podróży, jednostkach obsługi ruchu turystycznego, placówkach informacji turystycznej, administracji rządowej i samorządowej, obiektach noclegowych, biurach organizatorów kongresów i konferencji. To miejsca pracy ściśle związane z omawianym kierunkiem kształcenia, ale technik obsługi turystycznej zdobędzie umiejętności, które pozwolą mu znaleźć zatrudnienie w innych, pokrewnych zawodach.

Tak więc możliwości, jakie otwierają się przed absolwentami technikum kształcącym w zawodzie technika obsługi turystycznej, są naprawdę duże, a należy przypuszczać, że będą jeszcze większe. Te prognozy wiążą się nie tylko ze wzrastającym zainteresowaniem społeczeństwa turystyką, ale także z planami władz lokalnych związanymi z wykorzystaniem walorów Odry. Władze Gminy Rudna oraz gmin sąsiednich, przez które przepływa Odra, zamierzają wykorzystać potencjał tkwiący w rzece i zwiększyć jej znaczenie dla turystyki oraz związanej z nią drobnej przedsiębiorczości. To stwarza nową, korzystną sytuację dla osób szukających pracy w branży turystycznej.

BB

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica