Zobacz całą galerię


Scenariusze i widokówki

26 marca 2015 - Justyna Tracichleb

Uczestnicy międzyszkolnego turnieju wykonali kolejne dwa zadania. Napisali scenariusz odrzańskiej sztuki, zaprojektowali kilka widokówek, a niektórzy nawet wystawili przedstawienie.  

Otrzymaliśmy sześć scenariuszy. Czego to w nich nie było! Śmieci i ogniska, Łęguś (ależ piękne imię!), kosmici, myśliwi i ekolodzy, Siwosz, nimfa, muchołówka mała, Karol Maj… Niektóre wizje odrzańskiej przyszłości były bardzo ponure – pozostaje nam trzymać kciuki, że jednak będzie trochę lepiej. Czytając wszystkie nadesłane scenariusze, mieliśmy fantastyczną zabawę i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszej wyobraźni, pomysłowości i poczucia humoru.

Kolejnym zadaniem było zaprojektowanie pocztówek. Dziś, w dobie smartonów, tabletów, Internetu, MMS-ów widokówki trochę odeszły w zapomnienie, ale nadesłane prace pokazują, że świetnie czujecie, jak takie kartki powinny wyglądać. Postanowiliśmy wyróżnić przede wszystkim oryginalność - czyli widokówki inne niż wszystkie, nawiązanie do najbliższych miejscowości oraz estetykę.

A oto wyniki obu zadań.

Zadanie VI - Teatr w Krainie Łęgów Odrzańskich

 Uwaga korekta: zapodział się filmik przesłany z Rakoszyc, a więc i one dostają 10 punktów extra.

  • I miejsce i 20 punktów Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Wińsku
  • II miejsce i po 16 punktów Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Zespole Szkół w Rakoszycach oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Brzegu Dolnym. Obie szkoły otrzymują także 10 punktów extra za zrealizowanie przedstawienia i przesłanie nagrania, które z przyjemnością udostępniamy. Gratulujemy. Świetna robota!
  • III miejsce – pozostałe szkoły: Zespół Szkół w Irządzach, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Wołowie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Ścinawie.

Dodatkowo szkoła z Irządz otrzymuje 5 punktów za zaangażowanie – otrzymaliśmy filmy z prób do przedstawienia. Niestety zabrakło czasu do wystawienia sztuki, ale za chęci punktowa gratyfikacja.

Zadanie nr VII – Pocztówka z Twojej miejscowości/okolicy.

  • I miejsce i 20 punktów dla Zespołu Szkół Publicznych w Lubiążu oraz Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Miękini;
  • II miejsce i po 16 punktów: Zespół Szkół w Irządzach, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Wołowie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Brzegu Dolnym;
  • III miejsce – pozostałe szkoły.

Na czele wysunęły się szkoły z Brzegu Dolnego i Rakoszyc z kilku punktową przewagą, ale gonią jepozostałe szkoły i może dogonią w czasie finałowej konkurencji, czyli turnieju szaradziarskiego :-) Kto zdobędzie jako pierwszy statuetkę Siwosza? Odpowiedź wkrótce.

Szanuj zieleń

Nad brzegiem Odry

PnWtŚrCzPtSo
      01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30


fb g__
t logo_1logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica