Zobacz całą galerię


Boleniowa niedziela

13 maja 2015 - Zbigniew Posacki

To już trzecie zawody wędkarskie Krainy Łęgów Odrzańskich, tym razem pod znakiem bolenia.  W zawodach wzięło udział 29 dwuosobowych drużyn. Łącznie złowiono i wypuszczono 34 ryby. W tym roku premiowany był boleń i po 3 sztuki tego gatunku złowiły 3 zwycięskie drużyny.

Zwycięzcy

Wynik zawodów jest następujący:

I miejsce – Krzysztof Pachoń i Henryk Sośnicki z Koła Lubin Miasto

II miejsce – Sławomir Iglak i Łukasz Bogucki z Koła Kleń 40 Głogów

III miejsce  - Radosław Gałka i Arkadiusz Kuźniak z  Spinnera Barycz

IV Miejsce  - Rafał Klemenczak i Krzysztof Cyburt z Koła Malczyce

V miejsce  - Zbigniew Wiśniewski i Leszek Czajkowski z Koła Orsk

VI miejsce – Jacek Staszak i Daniel Loreth z Miedzianej Ryby

Nad prawidłowym liczeniem punktów czuwał Jan Witrykus jako sędzia główny. Nagrody wręczał Waldemar Kaman - prezes okręgu Legnica Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Rafał Plezia - prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”, a były one atrakcyjne dla spinningisty, szczególnie dobre wędziska i kołowrotki.

- Zawody były przeprowadzone w sposób bardzo dobry. Organizacja super. Po reakcjach zawodników widać, że  jest zadowolenie z spotkania – podsumowuje Waldemar Kaman – Myślę, że frekwencja będzie rosła. Takie zawody powinny odbywać się częściej.

Tym razem na północy łęgów

10 maja, czyli tradycyjnie niedziela była terminem zawodów. W tym roku zostały zorganizowane w miejscowości Wietszyce pod Głogowem. Poprzednie spotkania odbyły się w Ścinawie i Lubiążu.

- Bardzo się cieszę, że zawody przyciągają wędkarzy przyjaznych rzece – mówi Rafał Plezia -  Zasada złów i wypuść niewątpliwie przyczynia się do wzrostu bioróżnorodności rzeki Odry i o to chodzi. Dzięki zawodom lepiej rozmawia się z wędkarzami o edukacji nad wodą. Mam nadzieję że wynikiem zawodów nie będzie tylko złowiona ryba ale i wspólne działanie np. z młodzieżą.

Łęgi Odrzańskie , okręgi PZW i…

Koło „Kleń 40” z Głogowa  wzięło na siebie w tym roku ciężar organizacji zawodów oraz wspierająco „Miedziana Ryba”. Kierownikiem zawodów był Krzysztof Leszczewski, który wspólnie z kolegami zadbali o miejsce i klimat zawodów.

- Fajna impreza, którą warto kontynuować chociażby ze względu na to, że powoduje to, iż ludzie zainteresowani sportem wędkarskim nie tylko zawodowo ale i  amatorsko mają okazję  spotkać się i podzielić swoimi doświadczeniami na temat technik łowienia, czytania wody łowienia poszczególnych gatunków ryb oraz poruszyć tematy istotne zagadnienia dla funkcjonowania środowiska wędkarskiego, szczególnie młodzieży -  podsumowuje Krzysztof Leszczewski wiceprezes do spraw młodzieży w Kole „Kleń 40”.

Wielki szczupak

Najdłuższą  rybą był szczupak złowiony przez Edwarda Pająka. Długość ryby wynosiła 77 cm, co zostało wyróżnione specjalną nagrodą przynętową od Michała Bryczkowskiego, którą osobiście odebrał pan Edward.

Przyszłoroczne zawody prawdopodobnie odbędą się pod znakiem klenia i jazia, ale o tym za rok.

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica