Zobacz całą galerię


Gminna runda konsultacji

13 października 2015 - Justyna Tracichleb

We wrześniu w ramach przygotowywania nowej strategii rozwoju dla naszego regionu przeprowadziliśmy serię spotkań z mieszkańcami obszaru. Spotkania odbyły się w każdej z gmin należących do LGD.  Uczestniczyli w nich mieszkańcy, przedsiębiorcy, rolnicy, sołtysi, radni gminni, radni LGD, liderzy organizacji pozarządowych, pracownicy ośrodków kultury i sportu, a także pracownicy urzędów.

Wielkim zdziwieniem dla prowadzących spotkania było niewielkie lub żadne zainteresowanie infrastrukturą społeczną w zakresie budowy lub remontów. Uczestnicy spotkań byli bardziej zainteresowani wyposażeniem i ożywieniem świetlic oraz miejsc użyteczności publicznej. Bardzo wyraźnie ujawniła się też konieczność animacji obywatelskiej. W spotkaniach podkreślano potrzebę spotkań z liderami wiejskimi, wsparcia organizacji, poprawy komunikacji społecznej, a przede wszystkim wsparcia animatorów świetlicowych. Ten ostatni post pojawiał się niemal na każdym spotkaniu, wynika z niego wyraźnie, że LGD w ramach nowej strategii powinno położyć duży nacisk na ożywianie świetlic.

Z innych ważnych kwestii poruszanych na spotkaniach zarysowały się dwa duże obszary. Pierwszy dotyczył produktu lokalnego w kontekście tworzenia rozwiązań, sieci pozwalających dotrzeć do klienta, konsumenta z ograniczeniem pośredników. Zakres ten mocno dotyczył zarówno rękodzieła, jak i produktów żywnościowych rolnych oraz przetworzonych.

Drugi obszar dotyczył turystyki. Tu podniesiono potrzebę tworzenia infrastruktury turystycznej służącej rozwojowi turystyki oraz tworzenia ofert turystycznych opartych o lokalny biznes.

Niebawem przekażemy Państwu do konsultacji analizę SWOT wynikającą z spotkań w poszczególnych gminach.

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica