Zobacz całą galerię


Rękodzielnicy konsultują

21 października 2015 - Justyna Tracichleb

Forum rękodzielników to jedna z kolejnych form aktywności LGD Kraina Łęgów Odrzańskich w zakresie budowy nowej Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru. Forum odbyło się 14 października w Ścinawie.  W forum uczestniczyło wielu rękodzielników i producenci miodów odrzańskich. Spotkanie prowadził Rafał Plezia – Prezes LGD.

Uczestnicy spotkania pracowali nad swoim zaangażowaniem w realizację strategii oraz celami i kierunkami rozwoju, biorąc pod uwagę analizę słabych i mocnych stron. Głównie rozmowa potoczyła się w kierunku wspólnego oznakowania produktów z Krainy Łęgów Odrzańskich. Dotyczyło to Marki Lokalnej identyfikowalnej przez mieszkańców obszaru KŁO oraz mieszkańców Dolnego Śląska.

forumrekodzielnikow

W ramach spotkania rozpatrywano warianty sprzedaży bezpośredniej. Dyskutowano nad następującymi wariantami:

· utworzenie stałych stanowisk sprzedaży produktów wytworzonych na terenie KŁO i relokacja tych punktów na terenie większych miast KŁO, takich jako Środa Śląska, Brzeg Dolny, Wołów, Prochowice i Głogów oraz większych miast na Dolnym Śląsku, np. Wrocław, Legnica, Lubin, Wałbrzych.

· organizacja wspólnych, cyklicznych objazdowych targów producentów Krainy Łęgów Odrzańskich -wystawianie bezpośrednie produktów lokalnych i płodów rolnych na targowiskach miejskich na terenie KŁO.

· utworzenie i utrzymanie mobilnego stanowiska sprzedaży na samochodzie ciężarowym z sprzedawcą- kierowcą, który odbierałby towary od producentów i rolników i sprzedawał bezpośrednio na targowiskach na terenie KŁO i większych miast w określonym czasie (grafik wyjazdów).

Rękodzielnicy wspólnie określili przeznaczenie potencjalnych środków finansowych (z możliwością przeznaczenia jednego projektu grantowego w całości na Produkt Lokalnych) w zakresie:

· tworzenia marki,

· wzmocnienia producentów,

· poprawienia warunków produkcji,

· stworzenia sieci sprzedaży bezpośredniej i sprzedaży ograniczającej pośredników,

· stworzenia strony internetowej do sprzedaży produktów KŁO.

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica