Zobacz całą galerię


Rękodzielnicy konsultują

21 października 2015 - Justyna Tracichleb

Forum rękodzielników to jedna z kolejnych form aktywności LGD Kraina Łęgów Odrzańskich w zakresie budowy nowej Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru. Forum odbyło się 14 października w Ścinawie.  W forum uczestniczyło wielu rękodzielników i producenci miodów odrzańskich. Spotkanie prowadził Rafał Plezia – Prezes LGD.

Uczestnicy spotkania pracowali nad swoim zaangażowaniem w realizację strategii oraz celami i kierunkami rozwoju, biorąc pod uwagę analizę słabych i mocnych stron. Głównie rozmowa potoczyła się w kierunku wspólnego oznakowania produktów z Krainy Łęgów Odrzańskich. Dotyczyło to Marki Lokalnej identyfikowalnej przez mieszkańców obszaru KŁO oraz mieszkańców Dolnego Śląska.

forumrekodzielnikow

W ramach spotkania rozpatrywano warianty sprzedaży bezpośredniej. Dyskutowano nad następującymi wariantami:

· utworzenie stałych stanowisk sprzedaży produktów wytworzonych na terenie KŁO i relokacja tych punktów na terenie większych miast KŁO, takich jako Środa Śląska, Brzeg Dolny, Wołów, Prochowice i Głogów oraz większych miast na Dolnym Śląsku, np. Wrocław, Legnica, Lubin, Wałbrzych.

· organizacja wspólnych, cyklicznych objazdowych targów producentów Krainy Łęgów Odrzańskich -wystawianie bezpośrednie produktów lokalnych i płodów rolnych na targowiskach miejskich na terenie KŁO.

· utworzenie i utrzymanie mobilnego stanowiska sprzedaży na samochodzie ciężarowym z sprzedawcą- kierowcą, który odbierałby towary od producentów i rolników i sprzedawał bezpośrednio na targowiskach na terenie KŁO i większych miast w określonym czasie (grafik wyjazdów).

Rękodzielnicy wspólnie określili przeznaczenie potencjalnych środków finansowych (z możliwością przeznaczenia jednego projektu grantowego w całości na Produkt Lokalnych) w zakresie:

· tworzenia marki,

· wzmocnienia producentów,

· poprawienia warunków produkcji,

· stworzenia sieci sprzedaży bezpośredniej i sprzedaży ograniczającej pośredników,

· stworzenia strony internetowej do sprzedaży produktów KŁO.

PnWtŚrCzPtSo
    01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1

baza organizacji

baza organizacji


logotypKSOW

dsp_lgd


min_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben

aktywni_logo

dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo


wyprawy_odkrywcow_logo2

haloodra

logo

Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica