Zobacz całą galerię


Święty Mikołaj w Przedmościu

10 grudnia 2015 - Justyna Tracichleb

Od Stowarzyszenia 15-tka Fair Play z Przedmościa w gminie Środa Śląska otrzymaliśmy relację z zorganizowanych Mikołajek. Z przyjemnością dzielimy się informacją i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wizyty Mikołaja na "fejsbukowym" profilu Stowarzyszenia :-) 


ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDMOŚCIU

W niedzielę Święty Mikołaj przybył do Przedmościa z dużym worem prezentów dla najmłodszych mieszkańców. Na to od dawna oczekiwane spotkanie przyszły dzieci z rodzicami i dziadkami. Cała gromadka liczyła ponad czterdzieścioro pięcioro dzieci.

Mikołaj rozejrzał się po sali i donośnym głosem oznajmił, że wszystkie maluchy według niego były bardzo grzeczne, dlatego otrzymają wspaniałe paczki.

Pani Śnieżynka podprowadzała na środek każde dziecko i sadzała Mikołajowi na kolanach.

„Pomocnikami” Świętego byli dorośli, którzy, jak zawsze perfekcyjnie, zorganizowali kolejną imprezę, jednocząc siły: Rada Sołecka i Sołtys, Koło Gospodyń Wiejskich „Przedwiośnie”, Stowarzyszenie 15-tka Fair Play i pani Świetlicowa.

Ze stołów w szybkim tempie ubywały smakowite ciasta, które w podarku upiekły Panie z KGW „Przedwiośnie”. Dla chętnych nie zabrakło też aromatycznej herbaty i kawy.

Podczas tego radosnego spotkania w pięknie, świątecznie udekorowanej świetlicy -tuż obok choinki- zaprezentowane zostały ozdoby świąteczne, wykonane przez dzieci podczas zajęć w świetlicy. Małe choineczki i bombki wykonane z makaronów o różnych kształtach to istne dzieła sztuki.

Mała Marika również w tym dniu świętowała 10 urodziny! Z tej okazji wszyscy zgromadzeni w świetlicy zostali poczęstowani, ogromnym, pysznym tortem. Życzymy Jubilatce wszystkiego najlepszego J.

W tym roku wsparcie dla Mikołaja w komponowaniu paczek okazali: firma Hydro-Dyna z Przedmościa, firma Team for Eko z Juszowic, Państwo Komarniccy oraz Państwo Lang, Radny Jerzy Fink, , Sołtys Wsi Przedmoście, Sportowcy z LZS Piast Przedmoście, Spółka Księgowa EGA z Wrocławia oraz Stowarzyszenie 15-tka Fair Play.

Organizatorzy dziękują Sponsorom, bo dzięki nim Święty Mikołaj spotkał się z oczekującymi na niego dziećmi a przecież radość dziecka jest bezcenna. Miło, że w tym przedświątecznym okresie wszyscy razem potrafimy dzielić się z innymi.

Życząc Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia wszystkich marzeń zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami.

PnWtŚrCzPtSo
     01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


fb g__
t logo_1logotypKSOWmin_rol_logo

arimr_logo2


mads_baner2

logo_roben


dzialajlokalniepoziom2

ekomuzea_baner_logo
Projekt i realizacja: Studio Avatar - strony www Legnica